
A legrosszabb állapotú szakaszokon zajlanak javítások
Fotó: Pál Árpád
Elkezdődött a kátyúzás a 13A jelzésű országút Hargita megyei szakaszán. Eddig aszfaltszőnyeget terítettek le Szentegyházán, máshol pedig kisebb javítások zajlanak.
2017. május 12., 09:152017. május 12., 09:15
2017. május 12., 09:182017. május 12., 09:18
Az érintett települések polgármestereinek egy része nem elégedett azzal, hogy csak a gödröket tömik be. Szerintük
Több helyen feltörték vagy zöld festékkel jelölték ki a 13A jelzésű országút kátyúzásra váró részeit Székelyudvarhely és Szentegyháza között, utóbbi településen már aszfaltszőnyeget terítettek le a legproblémásabb részen. Molnár Tibor, Szentegyháza polgármestere az Udvarhelyi Híradónak elmondta, nagyon meg van elégedve a munkával, amit már „ideje volt kivitelezni”.
Fotó: Pál Árpád
– fogalmazott.
Máréfalván folytak csütörtökön a munkálatok, ezért a helyi polgármestert, Kovács Imrét is felkerestük. Úgy véli, korántsem elegendő a kátyúzás az út rendbetételére, hiszen rengeteg gödör keletkezett rajta, valószínűleg a téli sózások miatt.
– fogalmazott a tisztségviselő, aki szerint egy megfelelő minőségű aszfaltszőnyeg leterítése jelentené a legjobb megoldást.
Fotó: Pál Árpád
Több levelet is küldött Katona Mihály korondi polgármester az országos útügyi igazgatósághoz és a megyei tanácsnak, dokumentálva a gödröket. Az elöljáró örül, hogy végre elkezdődtek a javítások. Mint mondta, hatalmas szükség volt a munkára, hiszen tud olyan esetről, amikor egy illetőnek kár keletkezett az autójában a tűrhetetlen állapotok miatt. Ő is úgy látja, hogy csak ideiglenes megoldást jelent a kátyúzás, inkább összefüggő aszfaltszőnyeg leterítésére volna szükség.
Bokor Sándor parajdi polgármester is már beszélgetésünk elején leszögezte, hogy sok átiratra volt szükség, amíg meghirdették a felújításokat. Náluk egyelőre nem kezdődött el a kátyúzás, de az útügyi igazgatóság képviselője arról tájékoztatta, hogy hamarosan be fogják tömni a gödröket, majd az út teljes járható felületét feljavítják.
A 13C jelzésű országúton is lesznek javítások, ezért Péter Zoltán siménfalvi polgármestert is felkerestük. Ő azt mondta, náluk jó állapotban van az út, nem ment tönkre télen, csupán Rugonfalva környékén van néhány gödör, amelyeket reményei szerint rendbe hoznak.
Első- (sárga) és másodfokú (narancssárga) árvízvédelmi készültséget rendelt el csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) az ország nagy részének folyóvizeire.
A romániaiak több mint fele biztos abban, hogy a biztonságról vagy háborúról szóló hírekben meg tudja különböztetni a valós információkat a hamisaktól – derül ki az Informat.ro és az INSCOP Research csütörtökön ismertetett felméréséből.
Módosította a Kovászna megyei Kereskedelmi és Iparkamara a vezető vállalkozások díjazási rendszerét, abból a meggondolásból, hogy egyes mutatók alapján sok cég eddig kizáródott a versenyből.
Összehangolt félretájékoztatási kampány zajlik a Facebookon az új közalkalmazotti bértörvény tervezetével kapcsolatban – állapította meg csütörtökön Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának beiktatását – jelentette ki csütörtökön Ilie Bolojan.
Elfogtak a hatóságok egy nemzetközi körözés alatt álló ukrán állampolgárt a Calafat-Vidin híd díjfizető állomásának közelében, aki több mint 300 ezer eurót rejtett el egy kisbuszban.
Medve ólálkodott Marosszentgyörgyön, Hargita megyében pedig néhány órán belül több Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak.
Eugen Tomac csütörtökön kijelentette, hogy folytatni kell a Bolojan-kormány „jó kezdeményezéseit”, ugyanakkor sokkal világosabban kell kijelölni Románia közpolitikai prioritásait.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök közölte, hogy csütörtök folyamán eljuttatja a pártokhoz a parlament elé terjesztendő kormányprogramot, és újabb konzultációt kezdeményez velük.
Őrizetbe vett két férfit a rendőrség, miután egy 68 éves férfi otthonából pénzt és telefont, az udvarról pedig egy személyautót tulajdonítottak el – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
szóljon hozzá!