
Friss munkaerőt legnagyobb számban a textiliparban tevékenykedő cégek várnak pénteken a csíkszeredai, illetve székelyudvarhelyi állásbörzén
Fotó: Barabás Ákos
Frissen lediplomázott, illetve középiskolai tanulmányaikat idén befejezett fiatalok számára szervez állásbörzét a Hargita Megyei Munkaerő-elhelyező és Szakképző Ügynökség pénteken Csíkszeredában és Székelyudvarhelyen. A legtöbb álláskeresőt a textilipari cégeknél várják, ugyanis a 2020-ban elkezdődött leépítési hullám után annyira beindult a termelés az ágazatban, hogy most nem győzik betölteni az üres állásokat. Maros megye több településén is tartanak állásbörzét, szintén pénteken.
2022. október 13., 10:242022. október 13., 10:24
2022. október 13., 11:172022. október 13., 11:17
Keddig több mint százötven állásajánlatot nyújtottak be a munkaerő-elhelyező ügynökséghez a megyében – főként Csíkszeredában és Székelyudvarhelyen – működő vállalkozások, amelyeknek a képviselői a pénteki állásbörzén is jelen lesznek.
Székelyudvarhelyen bőségesebb a munkahelykínálat, ott 108 állás betöltésére vár friss munkaerőt 11 vállalkozás, Csíkszeredában 52 munkahelyet kínál az álláskeresőknek a börzére jelentkezett 10 cég – tudtuk meg Jánó Edittől, a Hargita Megyei Munkaerő-elhelyező és Szakképző Ügynökség osztályvezetőjétől.
– mondta az intézmény képviselője.
Ebben az ágazatban a koronavírus-járvány következtében 2020 nyarán kialakult foglalkoztatási válság, illetve az akkor elkezdődött tömeges leépítési hullám óta annyira fellendült a termelés, hogy most nem találnak elegendő munkaerőt – amint arról Jánó Edit beszámolt, már munkaerőhiány tapasztalható a könnyűiparban.
A textilipari állások mellett Székelyudvarhelyen az élelmiszeriparban keresnek még munkaerőt – többnyire tejfeldolgozást végző cégek –,
Fotó: Erdély Bálint Előd
Csíkszeredában a textilipari állások mellett számítógép-kezelőket, továbbá fémipari, valamint kereskedelmi állások betöltésére várnak jelentkezőket a munkaadó cégek – tájékoztatott Jánó Edit.
A felsőfokú végzettséget igénylő állások betöltésére főként mérnököket – textilipari-, élelmiszeripari-, villamos-, illetve rendszermérnököt – továbbá néhány menedzseri állás betöltése esetében is kritérium az egyetemi végzettség.
Az állásajánlatok száma még bővülhet, ugyanis csütörtökön még benyújthatják ajánlataikat a munkaadók a megyei munkaerő-elhelyező és szakképző ügynökséghez – jegyezte meg az intézmény képviselője.
Maros megyében Marosvásárhelyen, a Művész moziban, Segesváron, Dicsőszentmártonban, Szászrégenben és Marosludason a szakképző ügynökség székhelyén szervezik meg pénteken az állásbörzét. Mint a Maros megyei Munkaerő-elhelyező és Szakképző Ügynökség vezetője, Gheorghe Ștef elmondta:
Összesen 550 munkahelyre keresnek jelentkezőt, de ez a szám még változhat, hiszen utolsó percben is érkeznek még állásajánlatok. Ami a kínálatot illeti az igazgató elmondta, hogy
Felsőfokú végzettséggel rendelkező fiataloknak szerdán délelőttig kevés állást ajánlottak, de az igazgató reméli, hogy pénteken reggel 9 órától ők is lesz mit válasszanak.
Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába – közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.
Több egymást követő éjszaka medve járt a marosvásárhelyi Somostetőn, a nagyvadat a térfigyelő kamerák is rögzítették. A városvezetés óvatosságra inti a lakosságot.
Mircea Abrudean szenátusi elnök csütörtökön kijelentette, hogy jelenleg a kisebbségi kormány a „legkézenfekvőbb” megoldás.
Távolabb kerül a várostól a Gyilkostó felé vezető úton Gyergyószentmiklós helységnévtáblája. Mintegy két kilométerrel lesz hosszabb az érintett útszakasz, ahol a településeken belül szokásos közlekedési szabályok lesznek érvényesek.
A Victoria-palotában csütörtökön tartott sajtótájékoztatóján Ilie Bolojan bejelentette, hogy ügyvivőként átveszi az energiaügyi minisztérium irányítását, miután a szociáldemokrata miniszterek benyújtották lemondásukat.
Ilie Bolojan miniszterelnök csütörtökön bejelentette, hogy tudomásul vette a Szociáldemokrata Párt (PSD) minisztereinek lemondását, és hamarosan elküldi Nicușor Dan államfőnek a helyükre javasolt ügyvivő tárcavezetők névsorát.
A PSD minisztereinek lemondása nyomán átmenetileg új minisztériumokat kapnak az RMDSZ miniszterei is.
Benyújtották lemondásukat a Szociáldemokrata Párt (PSD) miniszterei csütörtökön a Victoria-palotában. Ezzel a párt hivatalosan is érvényt szerzett annak a hétfői döntésének, hogy megvonja politikai támogatását Ilie Bolojan miniszterelnöktől.
Nicușor Dan csütörtökön kihirdette a nőgyilkosságok megelőzését és visszaszorítását célzó törvényt.
Két sofőrt is kiszűrtek szerdán a rendőrök Hargita megyében ittas vezetés miatt.
szóljon hozzá!