
Hosszú a megyei úthálózat, van bőven javítanivaló
Fotó: Pinti Attila
Munkához láttak Hargita megyében a megyei besorolású utak karbantartását végző cég gépei és alkalmazottai. A javításokra szánt összeg ezúttal is kevésnek számít a megyei utak hosszához viszonyítva, de a legszükségesebb munkálatokat el tudják végezni az illetékesek szerint.
2023. május 22., 07:572023. május 22., 07:57
2023. május 22., 08:132023. május 22., 08:13
Hargita megyében idén 8,6 millió lej áll rendelkezésre a megyei besorolású utakon szükséges karbantartás, javítás elvégzésére – tájékoztatott érdeklődésünkre Borboly Csaba. A Hargita megyei önkormányzat elnöke szerint
Fotó: Pinti Attila
„Annak ellenére, hogy a megyei utak hálózata csaknem kétszerese az országutakénak, az ott rendelkezésre álló összegnek csak a töredékét tudja a megyei tanács biztosítani az utak karbantartására” – vont párhuzamot az illetékes. Mint megtudtuk, az elvégzendő munkálatok között
Ugyanakkor egybefüggő aszfaltréteg leterítésére is sor kerül ott, ahol ez szükséges.
Fotó: Pinti Attila
Az útszerkezetekbe beépített átereszek cseréjére is van lehetőség, ahol erre szükség van, ott elvégzik a beavatkozást. A megyei utakon a leginkább azok az útszakaszok szorulnak javításra, ahol az átfolyó esővíz gondokat okoz, valamint a kövezett, illetve a jelentős teherforgalomnak kitett útszakaszok – ismertette Borboly.
Az útkarbantartási munkálatokat idén is a megyei tanács saját cége, a Hargita Útkezelő Vállalat végzi. Az elnök szerint jó döntés volt a saját útjavító vállalat létrehozása, hiszen egyre több munkálatot tudnak vállalni.
„A hatékonyság most már látható és tapasztalható abból a szempontból is, hogy a korábbi évek közbeszerzési akadályait ezzel kiiktattuk és a kivitelezőkkel sincsenek vitáink. Ugyanakkor
– értékelt, hozzátéve, az sem mellékes, hogy ezzel munkahelyeket is biztosítanak.
Sáncba borult autóhoz riasztották a dédai tűzoltóság munkatársait csütörtökön este: a balesetben egy kiskorú sérült súlyosan.
Augusztus 20-án nagy közösségben ünnepelték meg a sepsiszentgyörgyiek államalapító Szent István királyunkat, egyúttal az új kenyeret is a Szent József templom udvarán megtartott ökumenikus ünnepségen.
Amikor megtörjük a kenyeret és megosztjuk egymással, akkor azt fejezzük ki, hogy egy közösséghez tartozunk – hangzott el a székelyudvarhelyi Jézus-kápolnánál a magyar államalapítás és az új kenyér napján tartott ünnepségen.
A volt kormánykoalíció vezetői jövő héten ismét egyeztetnek Nicușor Dan államfővel a közalkalmazotti bértörvény tervezetéről - jelentette be Radu Burnete elnöki tanácsadó a Cotroceni-palotában tartott csütörtöki megbeszélés után.
Augusztus 20-án, Szent István és az Új kenyér ünnepén idén is összegyűlt a marosvásárhelyi magyarság egy része, hogy áldást kérjenek a magyar népre és az új kenyérre, amely összeköt bennünket vallási és közösségi hovatartozástól függetlenül.
Előzetes letartóztatásban marad az a hét személy, akik botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira a Récekeresztúr községhez tartozó Kecskehátán – döntött csütörtökön a Kolozs megyei törvényszék.
Megkéselte apját egy 13 éves lány a Temes megyei Bogároson (Bulgăruș), miután a férfi késsel támadt a gyermek édesanyjára – közölte a Temes megyei rendőrség.
Az államalapító Szent István királyra emlékeztek augusztus 20-án Csíkszeredában. A Mikó-vár udvarán tartott ünnepségen a magyar államiság és a keresztény örökség mellett a közösség összetartó ereje, valamint az új kenyér is a középpontba került.
Az Európai Bizottság szerint nincs ok aggodalomra az unió gázellátásának biztonságával kapcsolatban a téli szezon előtt, a gáztározók töltöttsége csaknem 62 százalékos – közölte csütörtökön Eva Hrncirova, a brüsszeli testület illetékes szóvivője.
Lemondott országgyűlési képviselői mandátumáról augusztus 20-i hatállyal Lázár János, Magyarország előző kormányának közlekedési és beruházási minisztere. A fideszes politikus a Facebook-oldalán jelentette be döntését csütörtök délután.
1 hozzászólás