
Hosszú a megyei úthálózat, van bőven javítanivaló
Fotó: Pinti Attila
Munkához láttak Hargita megyében a megyei besorolású utak karbantartását végző cég gépei és alkalmazottai. A javításokra szánt összeg ezúttal is kevésnek számít a megyei utak hosszához viszonyítva, de a legszükségesebb munkálatokat el tudják végezni az illetékesek szerint.
2023. május 22., 07:572023. május 22., 07:57
2023. május 22., 08:132023. május 22., 08:13
Hargita megyében idén 8,6 millió lej áll rendelkezésre a megyei besorolású utakon szükséges karbantartás, javítás elvégzésére – tájékoztatott érdeklődésünkre Borboly Csaba. A Hargita megyei önkormányzat elnöke szerint
Fotó: Pinti Attila
„Annak ellenére, hogy a megyei utak hálózata csaknem kétszerese az országutakénak, az ott rendelkezésre álló összegnek csak a töredékét tudja a megyei tanács biztosítani az utak karbantartására” – vont párhuzamot az illetékes. Mint megtudtuk, az elvégzendő munkálatok között
Ugyanakkor egybefüggő aszfaltréteg leterítésére is sor kerül ott, ahol ez szükséges.
Fotó: Pinti Attila
Az útszerkezetekbe beépített átereszek cseréjére is van lehetőség, ahol erre szükség van, ott elvégzik a beavatkozást. A megyei utakon a leginkább azok az útszakaszok szorulnak javításra, ahol az átfolyó esővíz gondokat okoz, valamint a kövezett, illetve a jelentős teherforgalomnak kitett útszakaszok – ismertette Borboly.
Az útkarbantartási munkálatokat idén is a megyei tanács saját cége, a Hargita Útkezelő Vállalat végzi. Az elnök szerint jó döntés volt a saját útjavító vállalat létrehozása, hiszen egyre több munkálatot tudnak vállalni.
„A hatékonyság most már látható és tapasztalható abból a szempontból is, hogy a korábbi évek közbeszerzési akadályait ezzel kiiktattuk és a kivitelezőkkel sincsenek vitáink. Ugyanakkor
– értékelt, hozzátéve, az sem mellékes, hogy ezzel munkahelyeket is biztosítanak.
Közzétették szerdán a nyolcadikosok országos képességfelmérő vizsgájának végleges eredményeit, miután elbírálták az óvásokat – közölte az Agerpres.
Szimbolikus időpontban, magyarországi idő szerint 19 óra 56 perckor indult újra kedd este az M1 műsora, miután délután az új vezetés leállította a hírszolgáltatást.
Védelmi és biztonsági beruházásokat finanszírozó nemzetközi pénzintézet létrehozásáról írt alá szándéknyilatkozatot kilenc ország az ankarai NATO-csúcson – jelentette be kedden Nicușor Dan román elnök.
Egyetlen igénylést sem kapott még a csíkszeredai városháza annak érdekében, hogy valaki játéktermet szeretne nyitni a város peremén kijelölt, erre a célra megfelelő övezetben. A városközpontban, lakóövezetekben viszont zárnak be a játéktermek.
Szimbolikus időpontban, helyi idő szerint 19.56-kor elindult az átmeneti adás az M1 csatornán Bacsó Péter A tanú című filmjével – közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedd este az MTI-vel.
Az egészségügyi minisztérium 7621 betöltetlen álláshelyet készül felszabadítani az állami egészségügyi intézményekben.
Elsötétült az M1 képernyője, a Kossuth Rádió helyén pedig a Bartók Rádió műsora hallgatható.
Július 20-án indul a magánszemélyeknek szóló 2026-os roncsautó-program, a jelentkezési időszak pedig december 31-ig tart – jelentette be kedden a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM).
Az emberi és anyagi erőforrások hatékonyabb kihasználása, a közös országos és uniós pályázatok jobb kiaknázása érdekében egészségügyi konzorciumot hoztak létre Marosvásárhelyen. A rivalizálás helyett összefogtak a beteg gyógyulása érdekében.
A Sanitas szakszervezeti szövetség országos tanácsa keddi rendkívüli ülésén a teljes egészségügyi ágazatot érintő általános sztrájk meghirdetéséről döntött a kormány gazdaság- és társadalompolitikája elleni tiltakozásul.
1 hozzászólás