
Fotó: Pinti Attila
Rendhagyó módon ünnepli a húsvétot ebben az évben a magyar közösség a koronavírus-járvány terjedésének megfékezése érdekében hozott korlátozások miatt. A csíkszeredai Szabadság tér, a Kárpát-medence legnagyobb ételszentelésének helyszíne üresen maradt húsvétvasárnap. Idén csak online követhették a szertartást a hívek.
2020. április 12., 14:152020. április 12., 14:15
2020. április 12., 17:272020. április 12., 17:27
Teljesen üres maradt húsvétvasárnap reggelén a csíkszeredai Szabadság tér, ahol a korábbi években több ezren gyűltek össze a Kárpát-medence legnagyobb hagyományos ételszentelésére. Idén azonban a járványveszély és a korlátozások miatt csak interneten keresztül kapcsolódhattak be a húsvéti asztalra szánt ételek megszentelésének szertartásába.
• Videó: Székelyhon
Az ételszentelést ezúttal a Millenniumi templomban tartotta Tamás József püspök és Darvas-Kozma József csíkszeredai főesperes, a Szent Kereszt templom plébánosa.
A hívek élő közvetítések által kapcsolódhattak be a szertartásba, amelynek elején Tamás József kiemelte: idén másként ünnepelünk, mint ahogyan azt megszokhattuk, mivel a koronavírus felforgatta a mindennapjainkat és a vallásos életünket egyaránt.
Fotó: Pinti Attila
– hangsúlyozta a püspök.
Fotó: Pinti Attila
Az ünnepi gondolatok után Tamás József megszentelte azokat az ételcsomagokat, amelyeket a plébánia az egyedül élő idős emberek, illetve nagycsaládosok számára készített, ezzel párhuzamosan pedig az otthonaikból bekapcsolódó hívek szentelésre váró ételeit is megáldotta. A rendhagyó ételszentelés a magyar és székely himnusz eléneklésével zárult.
A kolozsvári tűzoltók kedden megtalálták annak a négyéves gyermeknek a holttestét, aki január 23-án tűnt el a Kis-Szamosban.
45 ezer lejes pénzbírságot róttak ki kedden a marosvásárhelyi rendőrök egy marosszentannai férfira, aki nagy mennyiségű használt cipőt, zsákot és más hulladékot dobott közterületre.
A következő két évben a beruházások felgyorsítása a gazdasági növekedés kulcsa makro- és mikrogazdasági szinten egyaránt – hangsúlyozta kedden Iancu Guda közgazdász a Romanian Business Leaders konferenciáján.
Cristian Sandache galaci történész szerint a Román Labdarúgó Szövetség diszkriminatív módon, idióta hozzáállással viszonyul az FK Csíkszeredához, amikor sorozatos bírságokkal sújtja a klubot a közösségi szimbólumok használata miatt.
Módosul az alkalmazottak munkaidő-nyilvántartásának szabályozása az előadó-művészeti intézményeknél – jelentette be kedden a kulturális minisztérium.
Újra fogadja a betegeket a gyergyóditrói kórházi egység, miután sikerült rendezni a működés jogi feltételeit és megkötni a szükséges szerződéseket.
Csíkszereda városa lemondott három utca felújításának állami támogatásáról, hogy azokat uniós forrásokból valósítsa meg, a felszabadult 21 millió lejt pedig hidakra, bicikliutakra és más elmaradt utcák korszerűsítésére fordítják.
A pénzügyminisztérium kedden közzétett adatai szerint tavaly novemberben az előző havi 1116 milliárd lejről 1121 milliárd lejre nőtt az államadósság.
Hideg időre, havazásra és szélre figyelmeztető, sárga jelzésű riasztásokat adott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia területének mintegy felére, köztük Erdélyre is.
A kormánykoalíció pártjai elfogadták, hogy a rendvédelmi, az oktatási és az egészségügyi intézmények alkalmazottainak jövedelme mentesüljön a 10 százalékos csökkentés alól – számolt be hétfőn este Sorin Grindeanu, a PSD elnöke.
szóljon hozzá!