
Nagyon sok gyermeknek nincs téli cipője, ezért sem tud iskolába járni. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Marosvásárhelyen legalább kétszáz olyan gyermekről tudnak, akinek nincsen megfelelő téli lábbelije, amivel iskolába járhat. Rajtuk segítene a Divers Egyesület, amely gyűjtést kezdeményezett a héten.
2022. október 31., 21:572022. október 31., 21:57
A Divers Egyesület két éve csatlakozott a Zurli Alapítvány kezdeményezéséhez, amely új cipő adományozására biztatja a segítőkész embereket, hogy azok a gyermekek, akiknek nincs vagy tönkrement a lábbelijük, és soha nem volt új cipőjük – mindig használtat viseltek –,
Koreck Mária, a Divers Egyesület elnöke a Székelyhonnak elmondta, noha lehet olcsón is új cipőt kapni, ők a marosvásárhelyi egyesületnél
„A kampány arra biztat mindenkit, hogy új cipőt adományozzon, hiszen ezek a rászoruló gyermekek soha nem kapnak újat, de egy jó állapotú használt cipő is megfelel,
– mondta Koreck Mária, hozzátéve, hogy bármilyen méret jól jön, de leginkább a 28-as számútól kezdve felfelé, egészen a 38–39-es számú cipőkig van hiány, sőt a tinédzserek között nem ritka, akinek 40-es, 42-es számú a lába, tehát ha ilyen méret van, azt is szívesen elfogadják.
Az egyesület a téli lábbeli mellett meleg ruházatot is kér az adományozóktól, kabátot, dzsekit, nadrágot, pulóvert, zoknit, sapkát, kesztyűt, valamint egészségügyi, tisztálkodó cikkeket is, mint fogkrém, fogkefe, szappan, sampon, tusfürdő.
ezen szeretne változtatni a Divers Egyesület.
Az adományokat az egyesület marosvásárhelyi székhelyére, az Avram Iancu utca 29. szám alá várják naponta délelőtt 10 és 12 óra között, vagy délután 4 és 5 között, előzetes telefonos egyeztetés után. Az adományozásról a 0265 311 727-es telefonszámon, vagy az office@divers.org.ro e-mail-címen lehet érdeklődni.
Két romániai is szerepel az Europol nemzetközi körözési listáján mint a legkeresettebb bűnözők. Indonéziában fogták el közülük az egyiket.
Különösen hideg idő, fagyos éjszakák és reggelek, vegyes halmazállapotú csapadék és megélénkülő szél várható keddig Románia egész területén – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtökön kiadott figyelmeztető előrejelzéséből.
A kormány szerdán elfogadott határozata szerint napi 22 lejről napi 32 lejre emelkedik a gyermekeket, fogyatékkal élőket és más sérülékeny csoportokat ellátó bentlakásos intézményekben az egy főre jutó élelmezési keret összege.
Helyi költségvetés híján még csak visszafogottan terveznek a háromszéki önkormányzatok, így a gidófalvi is, amelynek polgármestere közösségi oldalán számolt be a tervekről.
Az igazságügyi törvények felülvizsgálatára létrehozott munkacsoport második ülésén a felek többek között megállapodtak abban, hogy egy öt évre szóló tervet dolgoznak ki az igazságszolgáltatásban tapasztalható munkaerőhiány kezelésére.
Változatos programkínálattal várja a közönséget a gyergyóalfalvi Petőfi Művelődési Központ a következő hetekben.
Gyergyószentmiklós önkormányzata értesíti a város mezőgazdasági földtulajdonosait, hogy január 15-én, 9 órától közgyűlést tartanak a képviselő-testület üléstermében. Bizottsági tagokat választanak.
Cseke Attila fejlesztési miniszter szerdán kijelentette, hogy Romániában létezik egy olyan réteg, amelyik a szabályokat tudatosan kijátszva nem fizet helyi adót, miközben a többség becsületesen eleget tesz kötelezettségeinek.
Az adóemelés, közlekedés és parkolás mellett többek között a tervezett Drakula Park, az okoskukák, és a Harvíz Rt. óriáspályázata kerültek terítékre témaként a csíkszeredai városvezetés által megszervezett szerdai sajtóbeszélgetésen.
szóljon hozzá!