
A Madarasi Hargita Síközpont sípályáján is várják a téli mozgásra vágyókat
Fotó: Virginiás Bandó
Az ünnepi időszak lejártával sokan a szabadba mennének a hétvégén, különböző Facebook-csoportokban a Hargita megyei sípályák nyitva tartásáról érdeklődnek a téli sportok szerelmesei. Összegyűjtöttük hát ezek programját.
2025. január 03., 17:172025. január 03., 17:17
A népszerűbb sípályák a megszokott, a szezon elején meghirdetett programmal működnek január első hétvégéjén.
A hargitafürdői sípályák egész héten, továbbá még hétvégén is reggel kilenc és délután öt óra között várják a síelni vágyókat.
A Madarasi Hargita Síközpont pályája a megszokott módon délelőtt tíz és délután négy óra között van nyitva, azonban január 2. és 6. között késői síelésre is van ott lehetőség, este hat és kilenc óra között.
A homoródfürdői Lobogó Resort sípályáján minden nap délelőtt tíz és este nyolc óra között van lehetőség síelésre, ez a program az egész szezonra érvényes.
A Bucsin-tetőn levő Havas Bucsin sípálya szintén az egész szezonban minden nap délelőtt tíz és délután öt óra között van nyitva.
Miután a Pro Animalia Alapítvány közel harminc év működés után beszüntette a tevékenységét, a csíktaplocai menhely védencei háromszéki civilszervezethez kerülnek. A kutyákat hamarosan átköltöztetik egy új helyre, ahol gondjukat fogják viselni.
A „számottevő” amerikai jelenlét az európai országok közös érdeke – jelentette ki a Bukaresti Kilencek (B9) csúcstalálkozója utáni sajtótájékoztatón Nicușor Dan.
Az Észak-atlanti Szerződés Szervezete mindig is erős szövetség volt és az is marad, és szükségünk van egy erősebb Európára egy erősebb NATO-n belül - jelentette ki szerdán Mark Rutte NATO-főtitkár a Bukaresti Kilencek csúcstalálkozójának végén.
Megtalálták élve szerdán kora délután azt az ötéves kisfiút, aki hétfő délután tűnt el a Szeben megyei Oltalsósebes településről. A kiskorú eltűnését a fiú apja jelentette a rendőrségnek.
Februárhoz képest márciusban 381 lejjel (6,9 százalékkal) 5938 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet. A bruttó átlagbér 9902 lej volt, 630 lejjel (6,8 százalékkal) nagyobb, mint az előző hónapban.
Egy 22 éves fiatalember és egy 20 éves lány meghalt, további két fiatal pedig megsérült egy balesetben, amely szerdára virradóra történt Vrancea megyében.
Az Országos Diszkriminációellenes Tanács nem képes ellátni a feladatát, így bárki következmények nélkül támadhatja a magyarságot is, hiszen nem kell büntetéstől tartania – állítja a Székely Figyelő Alapítvány vezetője, Árus Zsolt.
A képviselőházban szerdán elfogadott törvénytervezet szerint nőnek a társadalmi együttélés szabályainak, valamint a közrendnek és a köznyugalomnak a megsértése esetén kiszabható bírságok.
Volodimir Zelenszkijt szerdán fogadta a Cotroceni-palotában Nicușor Dan román államfő és Karol Nawrocki lengyel elnök.
Magyarországot mától egy liberális kormány vezeti, a „leköszönő nemzeti kormány” pedig elkészítette a leltárt – mondta Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
szóljon hozzá!