
Benne van a pakliban, hogy kaparni kell. Legyen kéznél
Fotó: Borbély Fanni
Megmutatja hidegebb arcát az ősz az előttünk álló kéthetes időszakban, legalábbis erre utal az Országos Meteorológiai Szolgálat október 14–28. közötti időszakra vonatkozó időjárás-előrejelzése.
2024. október 14., 15:112024. október 14., 15:11
Az első héten fokozatosan lehűl az idő Erdély-szerte,
Szombattól aztán néhány napos felmelegedés következik, átlagban 4 fokkal lesznek magasabbak a csúcsértékek, aztán a jelzett kéthetes időszak hátralévő részén már 13–18 Celsius-fok között alakulnak a csúcsértékek, a hajnali minimumok pedig 1–6 fok között.
Enyhe eső folyó hét első napjain, illetve október 22-e után várható.
Hegyvidéken az első héten nagyjából 7 Celsius-fok körül alakulnak a csúcsértékek, a második hét első felében aztán ez egy picit felkúszik 11–12 fokra, de a jelzett kéthetes időszak végére vissza is esik a korábbi 7–8 fokra. A legalacsonyabb értékek a kezdeti 2 fokról szombatig –2 fokig is visszaesnek, aztán fokozatosan fagypont fölé emelkednek, de nem jobban mint 3 fok.
Csapadék inkább október 15–17., 20–22., valamint 25–27. tájékán valószínű.
Narancssárga jelzésű viharriasztás volt érvényben kedden délután Maros megyében, ahol az erős szél, a felhőszakadás több helyen is komoly fennakadásokat okozott.
Közönségének alig 9 százaléka középiskolás korú – ezért alapvető cél lesz a jövőben, hogy nyisson a fiatalok felé a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház.
Sepsiszentgyörgyön olyan meleg van, hogy locsolni kell az utcákat. A TEGA köztisztasági vállalat naponta száz köbméter vizet használ fel a megyeszékhely hűtésére.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el kedden az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 21 megye több folyójának vízgyűjtő területére.
Robbanótöltettel felszerelt drónt találtak hétfőn Tulcea megyében – tájékoztatott kedden a védelmi minisztérium.
Őrizetbe vettek kedden a német hatóságok egy román állampolgárt, akit azzal gyanúsítanak, hogy egy szélsőjobboldali terrorszervezet megalapításával, „terrorháború” útján akarta megdönteni a román államot.
Egy emberkereskedelemmel kapcsolatos ügyben huszonhét Bihar megyei helyszínen tartottak házkutatásokat kedden a rendőrség, valamint a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) munkatársai.
Rendőrségi vizsgálat indult, miután egy 71 éves beteg a marosvásárhelyi sürgősségi kórház harmadik emeletéről lezuhant. A férfi egy melléképület tetejére esett, a balesetet követően pedig a sürgősségre szállították.
Érdemes figyelemmel követni az Országos Meteorológiai Igazgatóság adatait a kánikulában, hiszen többek között azt is láthatjuk, hogy mennyinek érződik a valós hőmérséklet.
A 2025-2026-os tanévben/egyetemi évben 3,518 millió iskolás és egyetemi hallgató tanult a hazai oktatási rendszerben, 33 100 fővel több, mint az előző tanévben/egyetemi évben – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!