
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Szeles idő várható szerdán szinte a fél országban; ugyanakkor szerdától szombatig sokfelé előfordulhat csapadék, a hegyekben havazásra lehet számítani – tájékoztatott kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
2024. november 19., 12:412024. november 19., 12:41
2024. november 19., 12:442024. november 19., 12:44
Szerdán 10 órától 20 óráig szélre figyelmeztető sárga riasztás érvényes a Bánságra, a Körösvidékre, Máramarosra, valamint Erdély bizonyos részeire, Északnyugat-Moldvára és a tengerparti területekre, ahol 55-65 kilométer/órás sebességgel fújhat a szél.
Ugyanakkor szerdán 10 órától szombat 20 óráig csapadékra vonatkozó figyelmeztetés érvényes az ország egész területére. Olténiában, Munténiában, Moldva déli részén és Dobrudzsában elszórtan eső és havas eső,
A jelzett időszakban a lehulló csapadék mennyisége meghaladja a 15-25 litert, nyugaton és a hegyekben akár a 30 litert is négyzetméterenként.
Ezzel párhuzamosan időszakosan megélénkül a szél, 50-60 kilométer/órás, a hegyekben 70-90 kilométer/órás széllökésekre lehet számítani – írja az Agerpres.
Összeveszett a vendéglátóegység üzemeltetőjével, majd több mint 10 ezer lej értében rongált meg javakat egy férfi Salamás községben szombaton, akit azóta őrizetbe vettek a hatóságok – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Szászrégen után hétfőn Segesváron is megnyílt a gépjármű-nyilvántartási iroda, ami mintegy ötvenezer személyt szolgál ki.
Hűvösebb napokkal indul a hét Erdélyben, helyenként fagypont alatti minimumokkal. Március 21-től, a csillagászati tavasz kezdetétől azonban fokozatos felmelegedés várható, miközben a csapadék esélye egyelőre alacsony marad.
Különleges üzlet nyitotta meg kapuit hétfőn Marosvásárhelyen: az Ecostil szociális vállalkozás bemutatóterme olyan helyszín, ahol az upcycling – értéknövelő újrahasznosítás – és kézműves termékek mellett vintage ruhadarabok is várják az érdeklődőket.
Oana Țoiu külügyminiszter a Külügyek Tanácsának (CAE) hétfői brüsszeli ülése előtt kijelentette, hogy Románia egyik prioritása az energiaárak kordában tartása a közel-keleti háború körülményei között.
Románia még az idén nyáron meghívást kaphat a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezetbe (OECD) – jelentette ki hétfőn Mathias Cormann, a nemzetközi szervezet főtitkára.
Hat Hargita megyei iskolában nem szervezik meg a héten a nyolcadikosok próba-képességvizsgáját, miután a tanárok a szakszervezetek felszólítására úgy döntöttek, hogy bojkottálják az országos felmérést.
Hétfőn kerül a parlament illetékes szakbizottságai elé a 2026-os állami költségvetés tervezete.
Hétfőn a román nyelv és irodalom vizsgával kezdődik a nyolcadikosok országos próbafelmérése.
szóljon hozzá!