
Képünk illusztráció
Fotó: László Ildikó
Önsegélyező pénztárnál elkövetett sikkasztás gyanúja miatt tartottak házkutatásokat szerdán Hargita, Kovászna és Maros megyében.
2024. május 29., 19:172024. május 29., 19:17
Több házkutatást tartott a rendőrség Hargita, Kovászna és Maros megyében egy önsegélyező pénztárnál elkövetett sikkasztás ügyében. Egy 67 éves férfit bekísértek kihallgatásra – számol be a rendőrségre hivatkozva az Agerpres hírügynökség.
A tájékoztatás szerint
A kivizsgálás keretében szerdán 17 házkutatást tartottak, ebből 14-et Hargita, kettőt Kovászna és egyet Maros megyében, önsegélyező pénztáraknál, cégeknél és magánszemélyeknél.
Az ügyészek gyanúja szerint 2019 és 2022 között egy önsegélyező pénztár működtetői különböző összegeket tulajdonítottak el az intézmény vagyonából. A keletkezett kár több mint 15,8 millió lej.
A rendőrség adathordozókat és könyvelési dokumentumokat foglalt le, egy 67 éves személyt kihallgatnak.
A Bolojan-kormány bukása a fokozódó gazdasági bizonytalanság miatt máris érezteti hatását a román energiapiacon – figyelmeztetett csütörtökön közzétett elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Megszűnik a TV2 Tények című hírműsora – erősítette meg a csatorna elnök-vezérigazgatója a 444-nek. Vaszily Miklós a portálon csütörtökön megjelent cikkben a csatorna struktúrájának átszervezéséről is beszélt – szemlézte az anyagot az MTI.
Az összes párt az embereinek elhelyezésére használta az állami vállalatok vezetői tisztségeit, ezen azonban a következő években változtatni kell – jelentette ki szerdán este Ilie Bolojan.
Az idénymunkák újraindulásával enyhén csökkent a munkanélküliség Hargita megyében. A sokévi átlagnál kisebb viszont az állásajánlatok száma is.
Székelyföld-szerte nyárias meleg volt tegnap délután, Csíkszeredában is 25,2 Celsius-fokig melegedett fel napközben a levegő hőmérséklete.
A csíkszeredai sétálóutca lehetőségeinek hangsúlyosabb kihasználásához közel négy évvel ezelőtt ötletversennyel igyekezett jó elképzeléseket gyűjteni a városháza. Korodi Attila polgármester szerint utána történt elmozdulás, de még van mit tenni.
A Romgaz és az Azomureș közötti elvi megállapodás fontos lépés a romániai műtrágyagyártás újraindítása felé, ami a mezőgazdaság és a gazdaság egésze szempontjából is kulcsfontosságú – közölte szerdán Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök.
Elvi megállapodásra jutott a marosvásárhelyi vegyipari vállalat vezetősége és az állami tulajdonban levő Romgaz a kombinát egy részének megvásárlásáról. A hírt szerdán jelentette be a Romgaz.
Megalakul szombaton az új Országgyűlés, amely várhatóan megválasztja az új miniszterelnököt, az áprilisi parlamenti választáson nyertes Tisza Párt elnökét, Magyar Pétert.
szóljon hozzá!