
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Évek óta nincs megoldása a csíkszeredai önkormányzatnak a kóbor kutyák elhelyezésére: a szolgáltatás kiszervezésére kiírt közbeszerzés nemrég sikertelenül zárult, így kénytelenek újra meghirdetni a versenytárgyalást. Országos problémáról van szó.
2025. február 11., 16:032025. február 11., 16:03
2025. február 11., 18:462025. február 11., 18:46
Törvény kötelezi az önkormányzatokat arra, hogy biztosítsák a kóbor kutyák számára a befogadóhelyet és kezelést, amely nemcsak a vidéki településeknek okoz gondot, hanem Csíkszeredában is. Ugyan
Ezért nagy szükség volna arra, hogy az önkormányzat menhelyét is elindítsák.
A város közvetlenül a taplocai menhely mellett építette meg több mint másfél éve a kóbor kutyák befogadására alkalmas létesítményét:
Gyakorlatilag a kutyák kezeléséhez szükséges felszerelésekkel és egyéb eszközökkel is ellátták azt.
Fotó: Csíkszereda Városháza
Ezután következett a szolgáltatás kiszervezése versenytárgyalás útján, a közbeszerzést viszont csak nemrég hirdették meg, ami sikertelenül zárult.
Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere érdeklődésünkre közölte, hogy az első közbeszerzés azért volt eredménytelen, mert
Hozzátette, ezért újra meghirdetik a licitet a elektronikus közbeszerzési rendszerben (SICAP), jelenleg ennek előkészítésén dolgoznak.
Hetven évvel a fakó keselyűk eltűnése után végre úgy tűnik, minden feltétel adott hozzá, hogy visszatelepítsék a fajt Romániába. Dögevőként a keselyűk – habár emberi megítélésük sokszor negatív – fontos egészségügyi szerepet töltenek be.
Őrizetbe vették pénteken az ügyészek az anyját a vagyonáért megölő Szeben megyei nő másik tettestársát.
A kürpödi család egyetlen túlélő gyermekét sürgősségi eljárással nevelőszülői gondozásba helyezték, miután a másik négy testvér meghalt, kettő vízbefúlás, kettő pedig tüdőgyulladás szövődményei miatt.
A Mentsük meg a Gyermekeket romániai szervezete: a 13 év alatti gyermekek számára teljesen tiltsák meg a közösségi médiához való hozzáférést, a 13 és 15 év közötti gyermekek számára pedig csak szüleik hozzájárulásával engedélyezzék azt.
45 éves korában meghalt Kontra György, az MTVA munkatársa, az M1 híradó bemondója.
Babatápszereket hívnak vissza a Bacillus cereus baktérium által termelt cereulid toxin jelenlétének gyanúja miatt – figyelmeztetett az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA).
Őrizetbe vettek csütörtökön a rendőrök egy 54 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy hat kiskazánt lopott el egy épülő bukaresti tömbházból.
Kétbocsos anyamedve merészkedett egy brassópojánai sípályára fényes nappal, a hegyi csendőröknek kellett beavatkozniuk.
Oszlopnak ütközött, majd egy üzlet falának csapódott egy autó péntekre virradóan a Kolozs megyei Szászfenesen. Mint kiderült, a járművet vezető férfinek nincs jogosítványa.
Február 9-én kezdődik és március 1-jéig tart a sívakációk időszaka.
szóljon hozzá!