
Nyolcvanötezer lejes keret áll rendelkezésre az időseket támogató programokra. Mindjárt itt az határidő. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Közel egymillió lej értékben írt ki pályázatokat a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság a megyében működő szociális szolgáltatóként akkreditált egyesületek, alapítványok és egyházak számára.
2023. március 20., 13:572023. március 20., 13:57
2023. március 20., 14:012023. március 20., 14:01
A szerkesztőségünkbe eljuttatott közleményben részletesen ismertetik a pályázati programot. Elekes Zoltán vezérigazgató kijelenti, Hargita Megye Tanácsa a szociális és gyermekvédelmi vezérigazgatóságon keresztül idén is támogatja a szociális szférában tevékenykedő civilszervezeteket. Erre a célra a megyei önkormányzat
Az idei támogatási kiírás szerint
50 ezer lejes keret áll rendelkezésre a falugondnoksági támogatási programra,
a fogyatékkal élő személyek támogatására szintén 50 ezer lej,
az otthongondozási programra 515 ezer lej,
az időseket támogató programra 85 ezer lej,
míg a gyermek- és ifjúsági programokra 250 ezer lej.
A falugondnoksági támogatási program keretében a civilszervezetek a megye elszigetelt településein élő rászoruló személyek támogatására kérhetnek finanszírozást.
A fogyatékkal élő személyek támogatási programja keretében a civilszervezetek többek között az akadályozottsággal élő személyek szállításának finanszírozására (az iskolába vagy munkahelyre naponta történő szállításra, valamint a rehabilitációs programokra való szállításra), a fogyatékkal élő személyek táboroztatására, különböző programok, kiállítások szervezésére pályázhatnak.
Az otthongondozási program keretében Hargita Megye Tanácsa finanszírozza az alapszolgáltatásokat (tisztálkodás, öltöztetés, táplálkozás, belső helyváltoztatás biztosítása stb.), a kiegészítő szolgáltatásokat (ételkészítés, bevásárlás, háztartási tevékenységek, külső helyváltoztatás biztosítása stb.), a környezet rehabilitációját (kisebb javítások, átalakítások), egészségügyi szolgáltatásokat (diagnózis, kezelés, gondozás), a rehabilitációs szolgáltatásokat (kinetoterápia, fizikoterápia, pszichopedagógia stb.), illetve tanácsadást krízishelyzetben levő családoknak.
Az időseket támogató program keretében a megyei önkormányzat többek között kirándulások, illetve idősnapi rendezvények szervezését, tartós élelmiszereket és tisztálkodó szereket tartalmazó csomagok összeállítását támogatja a rászoruló idős személyek számára.
Sokrétű támogatásban részesíti a megyei tanács a veszélyeztetett helyzetben lévő gyermekek és fiatalok jogainak védelme és érvényesítése területén tevékenykedő civilszervezeteket is. Ezek a közhasznú szervezetek pályázhatnak a nappali szolgáltatások/központok és közösségi szintű tanácsadó szolgáltatások működésének és fejlesztésének finanszírozására, illetve a gyermekek elhagyásának megelőzését, valamint az iskolaelhagyás megakadályozását célzó tevékenységek támogatására.
Szakadékba zuhant egy autó a Transzfogarasi útról egy interneten terjedő felvétel szerint. A videót megosztók szerint a járművet nem rögzítették kézifékkel. A súlyosan megrongálódott autóban szerencsére nem ült senki.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja a Veștea-kabinetet, és azt javasolja a pártoknak és Nicușor Dan államfőnek, hogy kössenek hat hónapra szóló megállapodást egy kisebbségi kormány támogatásáról – jelentette be vasárnap Ilie Bolojan.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa vasárnap egyhangúlag úgy döntött, hogy a PSD részt vesz a Veștea-kormányban.
Ilie Bolojant újraválasztották a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.
Nem maradhat a Nemzeti Liberális Párt (PNL) tagja, aki elárulja az alakulatot, és a kulisszák mögött ellene dolgozik – jelentette ki Ilie Bolojan a PNL vasárnapi kongresszusán mondott beszédében.
Az egészségügyi minisztérium vasárnap orvosi ajánlásokat tett közzé arra vonatkozóan, hogyan lehet biztonságosan átvészelni a hőhullámot.
Elkezdődött vasárnap a Romexpo kiállítási központban a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli kongresszusa, amelyen a párt új vezető testületeiről döntenek.
Négy ittas járművezetőt szűrtek ki az elmúlt 48 órában végzett ellenőrzések során a rendőrök Hargita megyében.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
Tíz jelentkezőből csupán háromnak sikerül első nekifutásra megszereznie a jogosítványt Maros megyében. Ez az átmenési arány mind a székelyföldi megyék közt, mind országos szinten gyengének számít. Hargita és Kovászna megyében jobbak az eredmények.
szóljon hozzá!