A súrlódások ellenére is ösztönzik EP-választáson való részvételt
Fotó: Farkas Orsolya
Nem haragszanak, de nem hagyják szó nélkül az elmúlt napokban elhangzott kijelentéseket – szögezte le Kulcsár-Terza József, a Magyar Polgári Erő ügyvivő elnöke a párt keddi rendkívüli sajtótájékoztatóján. A találkozót a baróti polgármester véleménynyilvánítása apropózta, miszerint az erdővidéki város önkormányzatában nincs szükség MPE-képviselőkre.
2024. május 21., 15:312024. május 21., 15:31
2024. május 21., 15:322024. május 21., 15:32
Megdöbbenését fejezte ki az MPE ügyivivő elnöke, miután az RMDSZ színeiben újrázni készülő Benedek-Huszár János a múlt heti kampányindítón kijelentette: a baróti tanács szabad helyeit szíve szerint az EMSZ képviselőinek szánná, az MPE-re ezzel szemben „semmi szükség nincs az önkormányzatban.”
Kulcsár-Terza József sajtótalálkozó keretében reagált az elhangzottakra, felidézve, hogy az országos megállapodás – amely az RMDSZ és magyar politikai alakulatok között köttetett – egyértelműen leszögezi az egyezmény feltételeit, többek között a negatív kampány elkerülését. Az MPE-elnök szerint azonban
Ugyanakkor kérdéses szerinte, hogy a történtek után az RMDSZ milyen elvárásokkal fordulhat az MPE szimpatizánsai felé, márpedig az EP-választásokon a részvételnek magas tétje van.
Kulcsár-Terza József úgy vélekedett, hogy
lényegében „teret adott az MPE-nek”, Kézdivásárhelyen így bekerülhetnek a tanácsba.
Sepsiszentgyörgyöt illetően úgy gondolja, hogy kiegyensúlyozott verseny folyik a jelöltek között, Kovásznán pedig most, és meggyőződése szerint a jövőben is jelen lesznek az önkormányzatban.
A négy háromszéki városon kívül hat településen vannak jelöltjeik Kovászna megyében, és azon is dolgoznak, hogy az MPE képviselői bejussanak a megyei önkormányzatba.
– fogalmazott Kulcsár-Terza József.
Kézdivásárhelyen a Stadion-utcában tűnt fel egy medve péntek este, olvasónk tisztes távolságból filmezte le a nagyvadat.
Életbevágó, hogy időben felfedezzék a szívfejlődési rendellenességeket. Szerencsére ezen patológiák jelentős része már magzatkorban kiszűrhető. Sánta Réka csíkszeredai gyermekkardiológus szakorvossal a gyermekeket érintő szívbetegségekről beszélgettünk.
42 törvénytelenül birtokolt fegyvert – köztük halálosnak minősülő fegyvereket – koboztak el a Maros megyei rendőrök 45 házkutatás során. Két gyanúsítottat 24 órára előzetes letartóztatásba helyeztek.
Ne féljünk az öregedéstől, humorral, játékossággal és jó kedéllyel áthidalhatók az időskorban jelentkező nehézségek, hiszen, ahogy Schäffer Erzsébet író, újságíró, publicista vallja: fiatal bárki lehet, de öreg csak a java.
Sűrített levegővel működő sportlövő pisztolyt, vadászpuskát és lövedékeket foglaltak le a rendőrök Gyergyóremetén és Ditróban. A gyanúsítottakat fegyver- és lőszerrendszabályok be nem tartásának bűncselekménye miatt vették őrizetbe.
Csaknem tíz éves együttműködést pecsételt meg szerződéssel szombaton a marosvásárhelyi Gecse Dániel Református Orvosi és Egészségügyi Szakkollégium és a Bethesda Gyermekkórház, ez utóbbi további támogatásáról biztosítva az erdélyi intézményt.
Az elmúlt napok esőzései miatt ismét megnőtt a Korond-patak vízhozama, így a parajdi sóbányába történő beszivárgás csökkentése érdekében újra működésbe állították a nagy kapacitású motoros szivattyúkat.
A Richter-skála szerint 4,2-es erősségű földrengés történt szombaton hajnali 1 órakor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Tizenhat centiméteres a hóréteg a Fogarasi-havasokban levő Bilea-tónál és mínusz 3,3 Celsius-fokot mutatnak a hőmérők. Havazik a Transzfogarasi úton is.
Különösen hideg időjárásra, szélre és csapadékra figyelmeztető előrejelzést adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország egész területére.
szóljon hozzá!