
Próbaútként indult, nagy értékű nyeremény lett a sepsiszentgyörgyi Artene Valentin Vasilică és a MIDA – Renault, Dacia, Nissan márkakereskedés tavaszi közös kalandjának vége. A Renault E-Tech Days áprilisi tesztvezetési napjaira jelentkező férfi egy Clio boldog tulajdonosává vált, az autót pedig örömmel adja át lányának, aki már hosszú ideje éppen egy ilyen járműre vágyott.
2021. június 22., 13:082021. június 22., 13:08
2021. június 22., 13:102021. június 22., 13:10
Április 12–24. között szervezték meg a Renault E-Tech Days nyílt tesztvezetési időszakot, aki pedig az ország bármelyik Renault-márkakereskedésében próbaútra jelentkezett, az egy nyereményjátékba is bekerült. Megérte bekapcsolódni, ugyanis egy Life felszereltségű Clio típusú autót sorsoltak ki az érdeklődők között.
Fortuna ezúttal Artene Valentin Vasilică mellé szegődött, a sepsiszentgyörgyi férfi lánya kíséretében június 10-én, csütörtök délután vehette át a MIDA márkakereskedés Kovászna megyei székhelyén az autót Daniel Crăciun vezérigazgató, továbbá a Renault Románia eladási igazgatója és a regionális eladási igazgató jelenlétében.
Az ünnepélyes átvételt megelőző percekben a boldog nyertes elmondta, a Renault E-Tech Days utolsó előtti napján tért be a MIDA márkakereskedésbe, ahol egy Captur típusú járművet próbált ki, mivel határozatlan volt, hogy azt, vagy Cliót vásároljon.
A szerencse eldöntötte, igaz, a jelenleg egy 2007-es évjáratú Dacia Logant használó férfi „nem tartja meg” az autót, hanem hamarosan – az éppen sofőrvizsga előtt álló – lányának adja át, aki, mint kiderült, már régóta egy ilyen autóra vágyott.
Daniel Crăciun, a MIDA vezérigazgatója gratulált a jelentős nyereményhez, majd emlékeztetett, hogy a márkakereskedés minőségi szolgáltatások széles skálájával várja a meglévő és a leendő ügyfeleket.
(X – fizetett hirdetés)
A Maros megyei Havad községhez tartozó Gegesen egy 42 éves férfi kedden délután többször is megkéselte feleségét, aki belehalt a sérüléseibe.
Több tízezer levélszavazat vált érvénytelenné korábban apró hibák miatt, ezért fokozott figyelmet kérnek a szavazólapok helyes kitöltésére azoktól, akik részt vesznek a magyarországi választáson.
A Kis- és Középvállalkozások Szövetségének (IMM România) elnöke, Florin Jianu kedden Zilahon a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács összehívását sürgette az üzemanyagár-korlátozó intézkedések kidolgozására.
Hiába csökken az Európai Unióban a halálos közúti balesetek száma, Románia továbbra is a legveszélyesebb országok között szerepel: az adatok szerint jóval az uniós átlag felett van a halálos balesetek aránya.
A halasztás oka, hogy a Gazdasági és Szociális Tanács (CES) elnapolta a üzemanyagpiaci válsághelyzet kihirdetéséről szóló sürgősségi rendelet véleményezését – tájékoztatott a kormány sajtóirodája.
Csíkszeredában tartották a XXXVII. Hevesy György Kárpát-medencei kémiaverseny romániai döntőjét a hétvégén. A megmérettetésen résztvevő 300 diákból a döntőben 26-an vettek részt.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság lövészversenyén tizennyolc újságíró, illetve médiamunkatárs különböző próbákon mérhette össze tudását és lélekjelenlétét a Dakota Security által kezelt szépvízi lőtéren.
Színészkávézóval, kulisszatúrával, filmvetítéssel és a Cári Tibor Trió koncertjével várja a közönséget a Figura Stúdió Színház pénteken. A Színházi Világnapon plakátkészítésben is kipróbálhatják magukat a nézők.
Több mint 700 Hargita megyei termelőt tartanak nyilván az ökológiai gazdálkodás rendszerében, többségük tanúsított ökológiai takarmányt állít elő nagy kiterjedésű, jó minőségű legelőkön.
Az áprilisi nyugdíjakat még húsvét előtt megkapják a jogosultak, a nyugdíjasoknak szánt egyszeri támogatás kifizetése azonban késhet – jelentette ki kedden Florin Manole munkaügyi miniszter.