
Fotó: Vargyasi Levente
Kisvonattal utazhatnak a gyerekek Sepsiszentgyörgyön és Kézdivásárhelyen az ünnepi készülődés ideje alatt. Előbbi helyszínen szerdától, utóbbin péntektől vehető igénybe a rendhagyó járat – olvasható a helyi polgármesteri hivatalok közleményében.
2024. december 04., 09:182024. december 04., 09:18
Szerdától újra menetrend szerint közlekedik a Sepsi Tour kisvonat Sepsiszentgyörgyön. Szombaton és vasárnap 11, 13 és 15 órakor indul Sugásfürdőre a Kálvin térről, visszafelé pedig 12, 14 és 16 órakor. Időpontot foglalni hétköznapokon reggel 9 és délután 3 óra között lehet a Vadon Egyesület munkatársánál, a 0729-062856-os telefonszámon. A vonaton megvásárolható jegyek felnőtteknek 12 lejbe, gyerekeknek 6 lejbe kerülnek.
Péntektől minden nap elindul a kisvonat a kézdivásárhelyi W. Wegener parkban is. Hétköznapokon délután 5 és 7 óra között, hétvégén pedig 10 és 12, valamint 17 és 19 óra között vehető igénybe az ünnepi járat egy rövid utazásra.
Bejelentette lemondását hétfő este Daniel David oktatási miniszter.
Elfogadja a kormány keddi ülésén a legutóbbi koalíciós egyeztetéseken hozott döntéseket tartalmazó salátarendeletet – nyilatkozta hétfő este a miniszterelnök.
Egy fiatal sofőr addig manőverezett az autójával egy lugosi áruház parkolójában, amíg belehajtott az ottani Altex kirakatába, anyagi károkat okozva. A rendőrök közel háromezer lejre büntették és négy hónapra bevonták a jogosítványát.
74 éves korában meghalt Chris Rea brit énekes-dalszerző, akit a Driving Home for Christmas című slágere tett világszerte ismertté – közölte a BBC.
Jövő nyártól Varsóba is utazhatunk a Brassó-Vidombák Nemzetközi Repülőtérről. Lengyelország fővárosába heti kétszer is lesz a Wizz Airnek járata.
Az oktatási és kutatási ágazatra nem vonatkozik a nyugdíj és az állami fizetés halmozását tiltó törvényi előírás – közölte hétfőn a tanügyminisztérium.
Míg az adventi időszak a legtöbbek számára az elcsendesedésről szól, országszerte – így Székelyföld városaiban is – évről évre megjelennek a hangos dobszóval kísért, medvebőrbe öltözött csoportok. A látványos, de zajos népszokás megosztja a közvéleményt.
Egy 35 éves, Maros megyei nő holttestét emelték ki hétfőn délután a vízből Marosvásárhelyen, az Alsógát utca térségében – a halál pontos körülményeit vizsgálják.
A hét első két napján országszerte enyhébb lesz az idő az ilyenkor megszokottnál, karácsonykor azonban lehűlés várható esővel, havas esővel, havazással – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kéthetes előrejelzéséből.
Tavaly az uniós polgárok 16,9 százaléka élt túlzsúfolt lakásokban, ami enyhe csökkenést jelent a 2023-ban jegyzett 18,1 százalékhoz képest – derül ki az Eurostat hétfőn közzétett adataiból.
szóljon hozzá!