
Fotó: Pinti Attila
Kovászna megyében 2,68 ezrelék a 14 napra számolt fertőzöttségi mutató, Sepsiszentgyörgyön az incidencia átlépte az 5 ezreléket.
2021. október 13., 18:502021. október 13., 18:50
A prefektúra szerdai tájékoztatása szerint 24 óra alatt 34 új esetet regisztráltak, ebben az időszakban 168 PCR- és 120 gyorstesztet végeztek. Három koronavírus-fertőzéshez köthető haláleset került be a nyilvántartásba: elhunyt egy 62 éves lemhényi férfi, egy 82 éves ozsdolai nő és egy 85 éves sepsiszentgyörgyi nő, mindhárman beoltatlanok voltak és több társbetegségben szenvedtek.
Jelenleg Kovászna megyében 607 aktív eset van, a legtöbb, 322 Sepsiszentgyörgyön, ahol az incidencia 5,04 ezrelék. A legmagasabb a mutató Bodokon van, ahol húsz aktív esetet tartanak nyilván, és ez 7,73 ezrelékes incidenciát eredményez. Kovászna városában 5,02 ezrelék a 14 napra számolt mutató, a fürdővárosban 55 aktív esetet tartanak nyilván. Sepsikőröspatakon 4,38 ezrelék az incidencia, Hídvégen és Illyefalván is közelíti a 4-et. Kilenc településen 2 és 3 ezrelék között van az incidencia, tizenegy településen 1 és 2 között, tizenhárom községben egy ezrelék alatt, és hat községben egyetlen fertőzöttet sem regisztráltak.
A sepsiszentgyörgyi kórházban kilenc ágyat tartanak fenn a koronavírus-fertőzötteknek, mindegyik foglalt. Hat beteg igazoltan fertőzött, három esetben a fertőzés súlyos tüneteivel jelentkező betegeket ápolnak, esetükben még várják a teszteredményeket. András-Nagy Róbert kórházigazgató tájékoztatása szerint összesen 63 fertőzöttet kezelnek a kórházban, további öt esetben fennáll a fertőzés gyanúja. A betegek között van egy 9 év alatti kiskorú is. A kórházban fekvő fertőzöttek közül 12-en kapták meg a védőoltást, közülük egy intenzív terápiás kezelésre szorul. Az elmúlt egy hét alatt kilenc koronavírus-fertőzéshez köthető elhalálozás történt a kórházban, az elhunytak életkora 52 és 86 év közötti.
Együttműködési megállapodást írt alá pénteken Csíkszeredai Városháza és a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem. A dokumentumot Sógor Enikő alpolgármester és Pap Levente dékán látta el kézjegyével.
Lezárult az Erdélyi Mentorprogram negyedik évada, pénteken díjazták azokat az erdélyi vállalkozókat, akik részt vettek benne. A cél az volt, hogy az elmúlt egy évben a tapasztalt erdélyi magyar nagyvállakozók átadják a tudást a kezdő vállalkozóknak.
A parlament csütörtökön szavaz a 2026-os büdzsétervezetről.
A kézdivásárhelyi tanács pénteken rendkívüli tanácsülésen megszavazta a helyi adók és illetékek módosítását, amelynek értelmében több adótípus csökkenhet. Az önkormányzat a fogyatékkal élő személyek terheit is igyekszik enyhíteni.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy a kormány figyelemmel kíséri az üzemanyagárak alakulását, hogy „bizonyos módon enyhítse azok hatását”, de hangsúlyozta, hogy az áremelkedést nem áll módjában szabályozni.
Ambrus Pál birkózóbajnok és aranydiplomás ügyvéd szobrát leplezték le szülővárosában, Szentegyházán pénteken. A felszólalók a jeles személyiség eredményeit, tartását, küzdeni akarását és becsületét méltatták.
Állami kitüntetéseket és művészeti díjakat adott át pénteken a Pesti Vigadóban Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter a március 15., a nemzeti ünnep alkalmából.
A március 15-i ünnepségsorozat zavartalan lebonyolítása okán útlezárásra és forgalomkorlátozásra számíthatunk Csíkszeredában és Sepsiszentgyörgyön.
Hamis nyilatkozattétellel és bigámiával vádolnak egy nőt, miután másodszor is megházasodott, anélkül hogy elvált volna az első férjétől. A nő az anyakönyvvezető előtt azt állította, hogy semmilyen jogi akadálya nincs a második házasságnak.
Európában – így Romániában is – strukturális gázolajhiány tapasztalható, ezért a térség jobban függ az importtól, mint a benzin esetében.
szóljon hozzá!