
Fotó: László Ildikó
A sepsiszentgyörgyi DayByDay zenekar lett az idei, 12. Siculus Fesztivál nyertese. Az együttes többek között 1000 eurós nyereményben részesült, de több másik zenekart is díjazott a zsűri, akik professzionális stúdiófelvételt is a magukénak tudhatnak.
2024. augusztus 25., 22:212024. augusztus 25., 22:21
A 70-es években elindított zenei tehetségkutatót felidézve, talán nem is a nyeremények, hanem
– emelte ki Tornai Szilárd, az Udvarhelyszéki Ifjúsági Egyeztető Tanács (UIET) elnöke, aki mint mondta, abban bízik, hogy
Fotó: László Ildikó
A gálaesten Bartalis Izabella, a Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont menedzsere kihangsúlyozta, évről évre igyekeznek úgy megszervezni a zenei fesztivált és tehetségkutatót, hogy minden látogató megtalálja a saját ízlésének való programot.
A közönségdíjas zenekar idén a PKW lett, ők az Európa Hátsó Udvara zenekar támogatásából 500 eurót nyertek, továbbá stúdiófelvételre is lehetőség kaptak, ugyanakkor Szolga Barbit is dícséretben részesítették. 500 euró értékű Siculus díjat és egy dal stúdiófelvételének lehetőségét ítélték a Caravel, a Vanilla Phank, a Rius&Band, és a Majd Kiderül Zenekarnak,
Fotó: László Ildikó
Ők ezer eurót nyertek, és két dal stúdiófelvételét készíthetik el.
Pénteken egyébként a MattSet és a Parno Graszt koncertezett, szombaton a 6 Chapter és a SAIID lépett színparda, vasárnap pedig a nyertes zenekar rövid koncertjét követően a Blahalouisianával zártult a több napos rendezvény.
A vasárnapi záró eseményen Bartalis Izabella bejelentette, jövőre is lesz Siculus Fesztivál, augusztus 29. és 31. között.
Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó
A villanyszámla-támogatás eddigi kedvezményezettjei a továbbiakban is automatikusan megkapják a segélyt, nem kell ezt ismét kérelmezniük a program meghosszabbítása miatt – hívta fel a figyelmet az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken telefonon tárgyalt Mohamed bin Zayed Al-Nahyan sejkkel, az Egyesült Arab Emírségek elnökével.
Biztonságuk érdekében kérjük ne hagyják el otthonaikat vagy szállóhelyüket Szovátán, 22 óra után – ehhez hasonló RO-Alert üzeneteket kaphatnak a szovátaiak és a turisták, állítja az országos rendőrségi szakszervezet. A polgármester nyugalomra int.
Több civil szervezet bejelentette, hogy pénteken a Cotroceni-palota előtt tüntet a legfőbb ügyészség, a korrupcióellenes ügyészség és a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség vezetői tisztségébe javasolt személyek kinevezése ellen.
Óvodai csoporttól nyolcadik osztályig várják a jelentkezőket a Sepsi Metropoliszövezet környezettudatosságra nevelő programjára. A kiskertészek idén is könnyen termeszthető zöldségeket fognak ültetni, de meglepetés is vár rájuk.
A kormány csütörtöki ülésén elfogadott sürgősségi rendeletével stabilitási támogatást vezet be a NEET státuszú fiatalok számára, akik megszerzik első munkahelyüket teljes munkaidős, határozatlan idejű munkaszerződéssel.
A kormány csütörtöki ülésén memorandumot fogadott el, amely lehetővé teszi, hogy a tanügyminisztérium személyzetet alkalmazzon 19 már elkészült, valamint további 4, hamarosan átadásra kerülő bölcsődében.
Egészen elképesztő tűzesetet rögzített egy térfigyelő kamera a Hunyad megyei Szászvárosban szerdán. A felvételek tanúsága szerint egy négyes Golfból szivárgott az üzemanyag, de a sofőr elindult vele, szikra keletkezett, és lángcsíkot hagyott maga után.
A kormány március végéig bemutatja a villamosenergia árának csökkentését célzó intézkedési tervét – jelentette ki Ilie Bolojan csütörtökön.
Ilie Bolojan miniszterelnök csütörtökön bejelentette, hogy a kormány elfogadta a sürgősségi rendeletet, amely alapján a földgáz árát jövő tavaszig a jelenlegi szinten tartják.
szóljon hozzá!