
Fotó: Tulcea megyei tűzoltóság
Eltűnt sepsiszentgyörgyi turistát keresnek a mentőcsapatok a Duna-deltában. A 48 éves férfit utoljára a Szent György-ág partján látták, ezért a tűzoltók azt feltételezik, hogy a vízbe esett. Búvárok is a helyszínre érkeztek, mindeddig azonban nem bukkantak a férfi nyomára.
2024. június 12., 18:452024. június 12., 18:45
2024. június 12., 18:472024. június 12., 18:47
A Ziua de Constanța hírportál beszámolója szerint a Tulcea megyei tűzoltókat kedden értesítették, hogy egy 48 éves, sepsiszentgyörgyi férfi az éjszaka folyamán eltűnt a Duna-delta Szent György-ágának partjáról.
A tűzoltóság kutató-mentő csapata egy csónak segítségével azonnal a turista keresésére indult, sötétedésig folytatva a kutatást, azonban eredménytelenül.
Szerdán reggel a keresésbe bekapcsolódtak a Brăila megyei tűzoltóság búvárai is, munkájukat azonban nehezítik a rossz látási viszonyok, a víz mélysége helyenként a nyolc métert is eléri.
Csütörtökön délelőtt 10 és éjjel 11 óra között elsőfokú, sárga jelzésű meteorológiai riasztás van érvényben légköri instabilitás és jelentős mennyiségű záporok miatt – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A hegyimentők és a határrendészek kimentettek két eltévedt ukrán állampolgárt, akik a Máramarosi-havasokon keresztül jutottak át az ukrán–román határon; egyikük válságos állapotban van.
„Bűzlő” problémáról tettek panaszt a Szemerja negyed lakói a sepsiszentgyörgyi RMDSZ legutóbbi lakossági konzultációján, amely a városjáró program része. Az illetékesek rövid időn belül helyszíneltek és döntöttek.
Országszerte szünetelni fog a tanítás pénteken a pedagógusok napja alkalmából.
A két lakásán végzett házkutatás után őrizetbe vették szerda este az ügyészek Cristian Pomohaci népdalénekest.
A pünkösdi időszakot lezáró úrnapja, az oltáriszentség ünnepe a húsvétot követő hatvanadik, illetve a pünkösdvasárnap utáni tizedik napra esik. Régen szigorú munkaszüneti tilalom kötődött hozzá, például a kapálástól még a reformátusok is ódzkodtak.
Szünetelni fog a vízszolgáltatás csütörtökön Gyergyószentmiklóson, a Bucsin-negyedben a vízhálózaton végzett javítások miatt.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint nem lehet mindenki elégedett az új közalkalmazotti bértörvény tervezetével, mert a jogszabályjavaslat „nem béremelésekről, hanem méltányosságról szól”.
Lakossági fórumot tartott szerda délután a gyergyószentmiklósi polgármester a Régigyár utca mezei része korszerűsítéséhez szükséges kisajátítási eljárásról. Mint elhangzott: aszfalt kerül az úttestre, amely később az országúthoz fog csatlakozni.
Ausztria, Belgium, Finnország, Franciaország, Magyarország, Olaszország, Lengyelország, Románia és Szlovákia hatékony intézkedéseket tett a túlzott költségvetési hiány korrekciója felé.
szóljon hozzá!