
Fotó: Képernyőfotó
Először a rendőrséget hívják, és csak utána tegyék ki a Facebookra – kéri a lakosságot Hadnagy István, a Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség vezetője. Méltatlankodását az váltotta ki, hogy a közösségi médiában terjedni kezdett egy felvétel, amelyen egy magányos lovas végigüget a városközponton.
2023. szeptember 26., 17:162023. szeptember 26., 17:16
Az eset még szeptember közepén történt, de mivel videóra vették, virális tartalomként söpört végig Facebook-csoportokban. A felvételen az látszik, hogy egy félmeztelen fiatalember végiglovagolt az 1918. december 1. sugárúton, majd az Erzsébet parkon keresztül a főtérre érkezett.
A helyi rendőrök csak utólag, a közösségi médiából szereztek erről tudomást, a térfigyelő kamerák segítségével azonosították a lovast D. C. D. személyében, és 1000 lejes büntetést róttak ki rá. Erre egyébként több szabály megszegésével is rászolgált, hiszen
Hadnagy István elmondta: gyakran előfordul, hogy a közösségi médiából értesülnek egy-egy gondról, és ezt nem tartja helyénvalónak. „Rendszerint ebben az órában kollégáink a központban is szolgálatot teljesítenek, azonban amikor az eset történt, a Csíki negyedben nemrégiben átadott parkban rongálás miatt intézkedtek – magyarázta.
„Egy ilyen helyzetben mindenképp közbelépünk, de csak akkor, ha ténylegesen tudunk is a helyzetről. Mivel nem kaptunk bejelentést, a helyszínen nem állt módunkban intézkedni. Arra kérem az embereket, hogy elsőként ne a közösségi médiába töltsék fel a videót, fényképet, hanem szóljanak a rendőrségnek, vagy küldjenek nekünk üzenetet a 0739-886 992-es WhatsApp-számra, mert akkor a helyszínen meg tudjuk állítani a rendetlenkedőket.
– hangsúlyozta.
A helyi rendőrség igazgatója szerint abban az értelemben is magányos lovasról van szó, hogy ilyennel évek óta nem találkoztak Sepsiszentgyörgyön.
Idén eddig 17 szekeret koboztak el, és 1700 lej értékben állítottak ki büntetést.
– hívja fel a figyelmet Hadnagy István.
Május 1. és 18. között 60 lakossági bejelentés érkezett a Hargita megyei csendőr-felügyelőséghez lakott területek közelében megjelent medvékről, ami jelentős növekedést jelent az egy évvel korábbi azonos időszakhoz képest.
Kiengedték hétfőn a kórházból azt az ötéves Szeben megyei gyermeket, aki csaknem két napot töltött egyedül az erdőben, mielőtt megtalálták a keresésére indult hatóságok.
Az Arad megyei közegészségügyi igazgatóság (DSP) szakemberei a hantavírus-fertőzés hétfői bukaresti megerősítése után közölték, hogy a szerológiai vizsgálatok szerint régebbi, krónikussá vált fertőzésről van szó.
A sokéves átlagnak megfelelő, ugyanakkor változékony időjárás várható május második felében, csapadékra szinten naponta számíthatunk – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat május 18–31. közötti időszakra érvényes előrejelzéséből.
Az idei év első négy hónapjában 737 682 online iratot bocsátott ki ingyenesen az ingatlan- és telektulajdonosoknak az országos kataszteri és ingatlan-nyilvántartási hivatal (ANCPI).
Elindult a regisztráció a 34. Bolyai Nyári Akadémia pedagógus-továbbképzéseire, amelyek több helyszínen kínálnak szakmai fejlődési lehetőséget pedagógusok számára június 29. és július 24. között.
Az eredmények szerint a beteg az Európában terjedő vírustörzset kapta el, a megbetegedésnek tehát nincs köze az óceánjáró fedélzetén azonosított Andes-hantavírushoz, amely kizárólag Dél-Amerikában terjed.
Nicușor Dan hétfőn, a pártokkal való tárgyalást követően bejelentette, hogy addig egyeztet a parlamenti pártokkal, amíg kirajzolódik egy szilárd, Nyugat-barát kormánytöbbség.
Hosszú restaurálási folyamat után felavatják május 22-én a gyimesbükki Rákóczi-várat. A nép körében Rákóczi-várként ismert erődítmény 2026-tól hivatalosan a Bethlen–Rákóczi-vár nevet viseli.
Jelenleg nincs olyan jogi ok vagy alkotmányos indok, amely megalapozhatná a lemondásomat – írja az MTI az Index hírportálon hétfőn megjelent, Sulyok Tamás köztársasági elnökkel készített interjút szemlézve.
2 hozzászólás