
Medvelábnyom a sárban. Több településen is visszatérő „vendég”
Fotó: Pál Árpád
Fodor István, Sepsibodok polgármestere csütörtökön azt nyilatkozta, hogy ő és a helybéliek is aggasztónak tartják, hogy egyre gyakrabban sétálnak a medvék a településen.
2017. június 01., 18:352017. június 01., 18:35
2017. június 01., 18:352017. június 01., 18:35
„Ahelyett, hogy az erdőben lennének, a medvék a sepsibodoki vasútállomáson járkálnak. Jó, hogy nem mentek be a jegypénztárhoz. Eléggé veszélyes, mert hajnalban is jönnek a vonatokhoz az emberek. (...)
És ráadásul nem egyedül volt, még volt vele egy medve, aki el sem akart menni a helyszínről. Visszatért kétszer-háromszor. Jó, hogy nem történt tragédia, nem kapta el a medve a vasúti alkalmazottat” – nyilatkozta Fodor István az Agerpres hírügynökségnek.

A sepsibodoki vasútállomás közelében ütött el csütörtökre virradóan egy medvét a vonat.
Mint arról beszámoltunk, csütörtökre virradóra két medve közelítette meg a sepsibodoki vasútállomást, egyiküket pedig elütötte a vonat.
A polgármester elmondta,
„Ha lelősz egy medvét fizetsz, (...) de egy emberi életért senki nem fizet (...). Nem tudom hová jutunk, ha így folytatódik (...) meg kell találni a módját, hogy a medvék az erdőben, az emberek a faluban lakjanak” – mondta a polgármester.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Kimutatást kért a fejlesztési minisztérium az önkormányzatoktól az Országos Helyreállítási Alap (PNRR) keretéből finanszírozott beruházások kivitelezési stádiumáról. Arra kíváncsiak, hogy ezek elkészülnek-e határidőre vagy sem.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
szóljon hozzá!