
Fotó: Sepsi Tabako Fesztivál
A tavalyi sikeres debüt után második alkalommal telik meg élettel, zenével és kultúrával Sepsiszentgyörgy emblematikus ipari épülete, az egykori dohánygyár: a Sepsi Tabakó Fesztivált augusztus 31-e és szeptember 2-a között rendezik meg – jelentették be a szervezők az eseményt beharangozó hétfői sajtótájékoztatón.
2023. június 26., 21:452023. június 26., 21:45
2023. június 26., 21:472023. június 26., 21:47
Az idei line-up-ot a következő zenekarok erősítik: Beton.Hofi, Blahalouisiana, Dzsúdló, Elefánt, Intim Torna Illegál – Dorogi, Ivan & The Parazol, Konyha, Kowalsky meg a Vega, Manuel, Parno Graszt, Platon Karataev, Punnany Massif, valamint Tankcsapda. A lista további előadóművészekkel bővül, ugyanakkor román meghívottakra is számítani lehet.
– hangsúlyozta Vargha Fruzsina, Sepsiszentgyörgy alpolgármestere, aki három újításra hívta fel a figyelmet. A helyszíni térátrendezési munkálatoknak köszönhetően nagyobb terület áll majd a fesztiválozók rendelkezésére. Bővül a programszervező koordinátorok köre, mivel célzottabban szólítják majd meg a Kovászna megyei ifjúsági szervezeteket. A fiataloknak a fesztiválszervezés jó lehetőség arra, hogy önmagukat kipróbálhassák, emellett a pályaorientációs szerepe is fontos. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint az, hogy a tavalyi 270 önkéntesből sokan már koordinátorként térnek vissza az egykori cigarettagyárba – hangzott el.
Erdei Anita, a Kónya Ádám Művelődési Ház helyettes igazgatója és Talpas Botond, a Mathias Corvinus Collegium (MCC) erdélyi tevékenységéért felelős igazgatója a nappali programokról beszélt. Mindketten kiemelték: a „műszak” tavalyi sikere mutatja, hogy van igény a tudásbővítésre is.
Az MCC számára a Sepsi Tabakó Fesztivál egyben „tanévkezdést” is jelent.
Rés Konrád Gergely, a VIBE főszervezőjeként és a Sepsi Tabakó Fesztivál zenei programjának felelőseként kiemelte: a jó line-up-ot a helyszín egészíti ki. A résztvevőket és az előadókat egyaránt elvarázsolja a műemléképületként is ismert egykori dohánygyár épülete, ugyanakkor nem csak a helyiek számára jelent kiemelkedő eseményt a fesztivál, de más városok közönségének érdeklődését is felkeltette.
A Kovászna megyei tanács nevében Ambrus Zsombor, a Komitátusz Megyei Ifjúsági Szervezet elnöke a megyei önkormányzat felmérésére hivatkozva elmondta: a háromszéki fiataloknak elsősorban olyan közösségi terekre van szükségük, ahol bővíthetik tudásukat, szórakozhatnak, és együtt lehetnek. Úgy véli, a Sepsi Tabakó Fesztivál ezt az élményt adja meg a számukra. Éppen ezért odafigyelnek arra, hogy az egész megyéből toborozzanak szervezőket és önkénteseket, hogy minél többen érezzék magukénak a rendezvényt.
A jegyárakról és a további fellépőkről a későbbiekben nyújtanak tájékoztatást a szervezők, addig is az érdeklődők a rendezvénysorozat Facebook-, Instagram- és weboldalán hangolódhatnak a második Sepsi Tabakó Fesztiválra.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!