
Fotó: Gábos Albin
A hulladékgazdálkodó Eco-Csík Kft. huszonkét munkatársa fogott hozzá hétfőn Csíkszereda két övezetében a tavaszi nagytakarításhoz.
2019. március 26., 10:392019. március 26., 10:39
2019. március 26., 12:212019. március 26., 12:21
Elsőként a Müller László utcában, valamint a Gyermeksétányon portalanított, sepert, szállította el a hulladékokat a takarítócsoport. Munkájukat egy kis és egy nagy kapacitású porszívógép segítette, illetve három hulladékszállító jármű.
Pál Tamás, a cég igazgatója elmondta, a korábbi években megszokott módon zajlik a városszépítés, ugyanakkor kihangsúlyozta, hogy
Abban ugyanis csak azokat az utcákat sorolták fel, ahol forgalomkorlátozásra, útlezárásra lehet számítani.
Fotó: Gábos Albin
A nagytakarítást kedden a Pacsirta és a Suta sétányon, szerdán pedig a Nárcisz sétányon folytatják 13–20 óra között. A lakosokat arra kérik, a munkálatok ideje alatt ne parkoljanak ezekben az utcákban, ellenkező esetben az önkormányzat kénytelen lesz elszállíttatni járművüket, és azt csak fizetés ellenében szolgáltatják vissza.
Fotó: Gábos Albin
Az utcák portalanításával párhuzamosan lomtalanítási akció is zajlik, ebben az időszakban a hulladékgyűjtő pontok mellé helyezett lomokat ingyen szállítja el a vállalat.

Hétfőtől kezdődik a tavaszi nagytakarítás Csíkszeredában. A március 25. és április 12. közötti időszakban a város valamennyi közterületét kitakarítják. A városszépítéssel párhuzamosan lomtalanítási akció is zajlik majd.
Több légi célpontot észlelt a védelmi minisztérium radarrendszere a román légtér közelében, szombaton hajnalban.
Elsőfokú, sárga jelzésű viharriasztást adott ki vasárnapra az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely részben Kovászna megyét is érinti.
Munkalátogatást tett pénteken az erdélyi autópálya Kolozs és Szilágy megyei építkezésein Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök, aki a kivitelezés előrehaladását ellenőrizte, és egyeztetett a beruházásban részt vevő vállalatok képviselőivel
Ittas vezetés közben kaptak rajta két férfit a rendőrök pénteken, ugyanakkor egy jogosítvány nélkül vezető sofőrt is lefüleltek.
Az egyedül élő idősek mellett egyre több „jóakaró” jelenik meg, aki kihasználja, kifosztja őket – figyelmeztet Csata Éva, a HIFA Egyesület elnöke, aki nyílt levélben fordult a külföldön élőkhöz, kérve, figyeljenek jobban oda itthon lévő szeretteikre.
Fagypont alá esett a hőmérséklet péntekre virradóan az Omu-csúcson, ahol csütörtökön fehérbe is borult a táj. Pedig még napokkal ezelőtt az elviselhetetlen kánikulára panaszkodtunk...
Halálra gázolt a vonat pénteken a medgyesi állomáson egy 70 éves férfit.
Súlyos incidens történt péntek reggel a Ryanair Thesszalonikiből a németországi Memmingenbe tartó járatán: a felszállást követően betört a repülőgép egyik ablaka, a kialakult helyzet miatt pedig megsérült egy utas.
szóljon hozzá!