
Antal Lóránt szenátorjelölt is leadta szavazatát
Fotó: Antal Lóránt/Facebook
Nagyon sok politikus már a délelőtti órákban elment szavazni, így tett Antal Lóránt udvarhelyi szenátorjelölt, illetve Hajdu Gábor és Bende Sándor csíki és gyergyói képviselőjelölt is.
2024. december 01., 11:092024. december 01., 11:09
2024. december 01., 11:172024. december 01., 11:17
Székelyudvarhely 34-es szavazókörzetében, a Bányai János Szakközépiskolában szavazott Antal Lóránt, aki ezután így fogalmazott:
Hiszen fontos nekünk az, hogy felmutassuk, hogy több mint egymillióan vagyunk, ebben az országban fontos az az, hogy felmutassuk, hogy mi egy erő vagyunk.”
Hajdu Gábor csíkszéki parlamenti képviselőjelölt is korán leadta szavazatát Csíksomlyón, a 21-es szavazókörzetben, a Csíksomlyó Egyesület székhelyén. Ő is a mostani választás rendkívüli fontosságát hangsúlyozta, akárcsak Bende Sándor gyergyószéki képviselőjelölt, aki Gyergyószentmiklóson a 30-as körzetben, a Vaskertes Általános Iskolában élt a szavazati jogával.
Rendszerszintű hiányosságokra hívta fel a figyelmet egy elkeseredett hozzátartozó egy közösségi médiás bejegyzésében. A panasz nem a főorvos szakmai hozzáértését, hanem az empátia hiányát és a nem megfelelő tájékoztatást sérelmezi. Reagált a kórház.
Elfogadták szerdán Marosvásárhelyen a városháza alkalmazottainak csökkentéséről szóló határozattervezetet, amely alapján több mint kétszázzal kevesebb lett az állások száma. Papíron ugyan nagy a csökkenés, a valóságban azonban pár embert érint a változás.
Az RMDSZ politikai stabilitást és a kormányzás jelenlegi formátumban való folytatását akarja, Ilie Bolojan kormányfő vezetésével – jelentette ki szerdán Csoma Botond.
Újabb első- és másodfokú riasztásokat adtak ki a meteorológusok szerdán a rossz idő miatt: a magas hegyvidéken hóviharokra, az ország többi régiójában heves szélre kell számítani csütörtök reggelig.
A Richter-skála szerint 4-es erősségű földrengés történt szerdán 5 óra 28 perckor Buzău megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Videóüzenetben fordult a határon túli magyarokhoz Orbán Viktor miniszterelnök, aki közösségi oldalán közzétett bejegyzésében a választásokon való részvétel fontosságára hívta fel a figyelmet.
Radu Marinescu igazságügyi miniszter a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) ügyészi részlegének véleményezése hiányában Alex Florențát javasolja a DIICOT főügyész-helyettesi tisztségére, Marius Voineagot a legfőbb ügyész helyettesi posztjára.
Visszavonta a Realitatea Plus műsorszolgáltatási engedélyét az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) – írja az Agerpres.
Az Egyesült Államokkal való stratégiai együttműködés fontosságát hangsúlyozta, valamint a gazdasági és energetikai kapcsolatok erősödéséről beszélt Orbán Viktor kedden Budapesten, J.D. Vance-szel közösen tartott sajtótájékoztatóján.
Több száz szankció, tucatnyi bevont jogosítvány és számos közlekedési bűncselekmény – ez a mérlege az ünnepi időszak rendőri ellenőrzéseinek Hargita megyében is.
szóljon hozzá!