
Fotó: Info Trafic Románia/Facebook
Teherautót előzött a totális ködben egy személyautó, amikor a szemből érkező másik teherautónak ütközött. A baleset egy harmadik járművet is érintett.
2025. január 29., 15:542025. január 29., 15:54
2025. január 30., 11:002025. január 30., 11:00
Megrázó felvételt tettek közzé az Info Trafic Románia Facebook-oldalon, amely egy teherautó fedélzeti kamerájából származik, rögzítve egy frontális ütközést. Az eset kedden történt a Tulcea megyei Baia község területén, a rendőrség közlése szerint egy 36 éves sofőr a 22-es országúton (E87)
amelyet egy 38 éves sofőr vezetett. A hatalmas ütközés egy harmadik autót is érintett, amelyet egy 69 éves férfi vezettet.
A Tulcea megyei rendőrség később arról tájékoztatta a sajtót, hogy a baleset következtében megsérült a 36 éves sofőr, valamint egy utas az ütközésben érintett harmadik autóból.
Romániában a tartós, kemény fagyok idején csak korlátozottan növelhető a belföldi földgáz-kitermelés és a tartalékok kitárolási üteme, ezért az import – elsősorban Magyarország felől – elengedhetetlenné válik – figyelmeztetett a szakértő.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat szombaton egy figyelmeztető előrejelzést, valamint több, szerda reggelig érvényben lévő sárga jelzésű riasztást adott ki kemény fagy és rendkívül alacsony hőmérsékletek miatt Románia legnagyobb részére.
Robbanás történt szombaton reggel egy gyulafehérvári tömbházban, amelynek következtében egy férfi súlyos égési sérüléseket, egy fiatal nő pedig lábsérülést szenvedett, és huszonkét lakót kellett ideiglenesen kiköltöztetni az épületből.
A Salvamont ötvenkét emberen segített az elmúlt huszonnégy órában, egyvalaki életét azonban nem tudták megmenteni.
A korkedvezménnyel nyugdíjba vonult romániai bírák és ügyészek átlagosan 4000 eurónak megfelelő nettó szolgálati nyugdíjat kapnak kézhez havonta, ami csaknem kilencszerese a közalkalmazotti átlagnyugdíjnak.
Szombat reggel Gyergyóalfaluban mérték a legalacsonyabb hőmérsékletet az országban: a Hargita megyei településen mínusz 22 Celsius-fok volt.
Mínusz 21 fok alá esett a hőmérséklet szombatra virradóan Csíkszeredában és Gyergyóalfaluban is. Ez volt a leghidegebb az országban.
Megelégelték a magyarázkodást, őszinte válaszokat várnak a városvezetéstől az adóemelések kapcsán a sepsiszentgyörgyiek. Egy felhívásban arra buzdítják a lakókat, ne csak az online térben adjanak hangot az elégedetlenségüknek.
Nyolc évig volt használaton kívül a szentegyházi Bartók Béla Művelődési Ház, amelyet most, egy nagyszabású felújítást követően ismét birtokba vehettek a lakók. Az avatóünnepségen a közösség gyűjtőpontjának nevezték az épületet.
A Craiovai Egyetem etikai bizottsága pénteken úgy döntött, hogy vizsgálatot indít az igazságügyi miniszter, Radu Marinescu doktori disszertációjával kapcsolatos plágiumgyanú ügyében.
2 hozzászólás