
Szőgyör Szilárd
Az alig 29 éves Szőgyör Szilárd egy autoimmun betegségben, a szklerózis multiplexben szenved, amely az orvosi diagnózis alapján a központi idegrendszer fehérállományának gyulladásos betegsége. A fiatalembernél két és fél évvel ezelőtt jelentkeztek az első tünetek. Állapota időszakosan jobbra és rosszabbra fordult, mostanra viszont már folytonos gondozásra szorul.
2020. július 10., 14:032020. július 10., 14:03
A krónikus betegség hullámokban tört rá a fiatalemberre: „A betegség kezdeti szakaszában dolgozni, sétálni, biciklizni is tudott. Később két hétig ágyba került, aztán újból lábra tudott állni” – mesélte Szőgyör Elvira, Szilárd testvére. Jelenleg a végtagok görcsös összehúzódásai miatt már nem tud lábra állni.
Az utolsó laborvizsgálatok alapján az idegrendszerében és a hátgerincében is egyaránt jelent van a gyulladás, amely mindkét helyen nagymértékű. A vizsgálatok alapján legalább két éves kezelésre lesz szüksége a fiatalembernek, amely során 90 injekciót fog kapni. „Ez változhat, ugyanis folyamatosan vizsgálják, hogy miként reagál a szervezete az antitestekre. Az injekciós kezeléssel egy időben ugyanakkor mesterséges lázat fognak előidézni nála, ezzel tudják visszaszorítani a betegséget a szervezetében” – világított rá a gyógymódokra Szőgyör Elvira.
Elmondta,
„Azt még nem tudjuk, hogy a hét napos kezeléseket milyen gyakorisággal kell majd megismételni, erre az első kezelések után ígértek választ az orvosok. Kérek mindenkit, aki teheti, támogassa Szilárdot, hogy fájdalmait enyhíthessük!” – összegezte megtört hangon Elvira.
Aki segíteni szeretne, adományát eljuttathatja személyesen a csíkvacsárcsi, csíkajnádi és csíkszentmihályi üzletekben kihelyezett gyűjtődobozokba, vagy a következő bankszámlaszámra: Szőgyör Szilárd, BRD Bank, Csíkszereda, RO42BRDE210SV45548922100.
Nicușor Dan államelnök pénteki sajtótájékoztatóján kijelentette, az ország pénzügyi stabilitásának biztosítása érdekében azt szeretné, hogy a kormány a jövő évi költségvetést már idén ősszel előterjessze.
Gyergyószentmiklós önkormányzata elfogadta a város 2026-os költségvetését. Az elsőszámú cél a korábban félbemaradt és elhúzódó beruházások lezárása, a felásott utak helyreállítása. Számos beruházást készítenek elő és új szociális program is indul.
Válsághelyzet van – jelentette be Székelyudvarhely polgármestere a város iskolahálózatában felmerült problémákat illetően. Az Orbán Balázs Általános Iskolában statikai problémák merültek fel, ott a következő tanévben mégsem indulhat újra az oktatás.
Kézdivásárhely önkormányzati képviselő testülete soros havi ülésén a város által adományozható elismerés kérdésben is döntést hozott. Idén Gábor Rezső matematikatanár, a Gábor Áron Szakképző Líceum nyugalmazott igazgatója veheti át a Pro Urbe díjat.
A Kájoni János, a Márton Áron és a Nagymező utcában, valamint a Szék útján zajlik pénteken a kátyúzás és az aszfaltréteg javítása – számolt be Facebook-oldalán Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere.
A hétfői cotroceni-i konzultációk abból a kérdésből indulnak majd ki, hogy milyen kormánytöbbséget javasolnak a parlamenti pártok, legyen szó „teljes értékű”, kisebbségi vagy technokrata kabinetről – jelentette ki Nicușor Dan, Románia elnöke.
Markó Béla volt RMDSZ-elnök pénteken az Agerpresnek kijelentette, hogy aggasztja az ország politikai helyzete.
Őrizetbe vették Gigi Ștefant és Teodor Nițát, a konstancai területi ügyészség két ügyészét, akiket befolyással üzérkedés és hivatali visszaélésre való felbujtással gyanúsítanak.
Közel 30 köbméter, nyilvántartásban nem szereplő faanyagot találtak a rendőrök egy cégnél Hargita megyében.
szóljon hozzá!