
Képünk illusztráció
Fotó: Vajda János/MTI
A Marosvásárhelyi Szociális Igazgatóság segítséget nyújt azoknak a megyeszékhelyen, illetve a vonzáskörében élő mozgásképtelen és fekvőbetegeknek, akik szeretnék beoltatni magukat a koronavírus elleni vakcinával, gondozóikkal és a velük egy háztartásban élő családtagjaikkal együtt.
2021. február 02., 17:422021. február 02., 17:42
A fekvőbetegeket kezelő háziorvosokkal is együttműködik a szociális igazgatóság, továbbítva az összeállított listákat a megyei intervenciós és koordinációs központ (CJCCI) keretében működő oltáskampány-koordinációs helyi bizottsághoz, illetve a Maros Megyei Egészségügyi Igazgatósághoz az oltási folyamat megkezdése érdekében.
A listán szereplő személyek beoltásához szükséges útvonalakról, logisztikáról és a szükséges személyzetről a koordinációs központ fog dönteni a rendelkezésre álló lehetőségek szerinti módszerekkel: a mobil oltócsapatok révén, amelyek meghatározott oltási központok részét képezik, valamint a mentőszolgálatok otthoni betegkonzultációs személyzetének felkérésével, esetlegesen ezek kiegészítésével, a működési kapacitás befolyásolása nélkül.
A Covid-19 elleni oltáskampányra vonatkozó saját felelősségre tett jelentkezési típusnyilatkozat és a hozzájárulási űrlapot marosvásárhelyi polgármesteri hivatal honlapján, a Szociális gombra kattintva lehet letölteni. Továbbá a fent említett dokumentumok letölthetőek, kitölthetőek és ezt követően benyújthatóak a registratura.das@tirgumures.ro e-mail-címre is, a Persoană imobilizată/nedeplasabilă címbeli megjegyzéssel. További tudnivalóért a 0365-430-859-es telefonszámon lehet érdeklődni.
A szociális igazgatóság ugyanakkor folytatja a 65 év felettiek, a fogyatékkal élők és a krónikus betegségben szenvedők előjegyzését is, annak érdekében, hogy időpontot foglaljon a Covid-19 elleni védőoltás beadására, amint új szabad helyek válnak elérhetővé.
Az elmúlt huszonnégy órában Maros megyében 68 újabb, koronavírussal fertőzött személyt vett nyilvántartásba az egészségügyi igazgatóság. A Maros megyei prefektúra keddi tájékoztatása szerint a járvány kezdete óta a fertőzöttek száma elérte a 16 784-et a megyében. Kórházban 197 beteget kezelnek, megfigyelés alatt 43 személyt tartanak, és otthonában gyógyul 138 koronavírussal diagnosztizált Maros megyei személy, míg otthoni karanténban 1315-ön tartózkodnak. A járvány kezdete óta 565 koronavírussal fertőzött személy vesztette életét a megyében.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Kimutatást kért a fejlesztési minisztérium az önkormányzatoktól az Országos Helyreállítási Alap (PNRR) keretéből finanszírozott beruházások kivitelezési stádiumáról. Arra kíváncsiak, hogy ezek elkészülnek-e határidőre vagy sem.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
szóljon hozzá!