
A cél: mosolyt csalni a gyerekek arcára
Fotó: Yuppi-tábor
Március 26-ig jelentkezhetnek önkéntesnek azok a 20. életévüket betöltött személyek, akik a diabéteszes, onkológiás és gyerekkori reumával rendelkező gyerekeknek szervezett Yuppi Táborban szeretnének részt venni.
2017. március 22., 14:372017. március 22., 14:37
2017. március 22., 14:392017. március 22., 14:39
A Yuppi Tábormozgalom Egyesület 2011 óta szervez élményterápiás táborokat Mezősályin, Maros megyében. A Yuppi Tábor pozitív élményekkel gyógyítja a beteg gyerekeket, és kamaszokat. Olyan fiatalokat szólít meg, akik sokat vannak kórházban, idejük és energiájuk nagy részét arra fordítják, hogy tudatosítsák magukban azokat az akadályokat, amelyek sokszor pattot adnak a gyerekkornak. A Yuppi táborok ezeknek a gyerekeknek és fiataloknak szeretnék visszaadni életük korai szakaszának örömeit.
A tábori önkéntes munka három főbb kategóriába sorolható. Vannak, akik kísérői a gyerekeknek, motiválják és biztatják őket. Mások kitalálják és levezetik a foglalkozásokat (magaskötélpályán való mászás, evezés, színjátszás, zene, beszerzés, fotográfia, kézműves foglalkozás, lovaglás, íjászat). Mások pedig a nap huszonnégy órájában vigyázzák a gyerekek egészségét.
A jelentkezők a Yuppi Tábormozgalom által szervezett táborok bármelyikében részt vehetnek: a diabéteszes kisgyermekeknek szóló táborban (július 16–22.), a kamasz diabéteszesek (július 30–augusztus 5.), az onkológiások (augusztus 13–19.) vagy akár az újonnan induló onkológiás gyerekekkel élő családos táborban.
A Yuppi Tábormozgalom Egyesület munkatársai azon fiatalok jelentkezését várják, akik szeretik a kihívásokat, és örömmel részt vennének a nyár legnagyobb kalandjában, hogy visszacsalják a nevetést a betegséggel élő gyerekek arcára. Önkéntesnek jelentkezni a yuppicamp.ro weboldalon oldalon lehet. További információk ugyanitt érhetőek el. Jelentkezőket az ország bármelyik részéről fogadnak.
Kijött az elsődleges rendőrségi vizsgálat a szombat délután Brassó megyében bekövezett tragikus baleset után, amelynek következtében egy felnőttet és egy kiskorút próbáltak újraéleszteni, de csak előbbit sikerült, a gyermek életét vesztette.
Helyes testtartás, kanyarodási technikák, vészfékezés – többek között ezeket próbálhatják ki a gyakorlatban a hétvégi csíkszeredai motoros vezetéstechnikai képzés résztvevői. A tréning nem csak „újoncoknak” szól.
Nem sikerült a gyermek életét megmenteni a szombat délután Brassó megyében bekövetkezett baleset után, a nő viszont reagált az újraélesztésre és kórházba vitték.
A Magyar Talajtani Társaság minden évben meghirdeti talajszelvény-versenyét, melyen idén egy, az Apor Lányok Feredője melletti talajszelvény is versenybe száll. Szavazatával ön is növelheti nyerési esélyeit.
Négy gyermek és öt felnőtt érintett abban a balesetben, amely szombaton délután következett be az 1-es országúton a Brassó megyei Sárkány és Mundra között, amikor három autó is összeütközött.
Záróvonalon fordult meg autójával egy sofőr, így szúrták ki a rendőrök Bukarestben. A vizsgálatok során kiderült, hogy a 44 éves férfit nemzetközileg körözik Ausztriában elkövetett lopások miatt.
Maros megye 33 középiskolájából ballagnak el a végzős diákok az első nyári hónap legelső hetén. Legtöbb tanintézetben június 2-4. között búcsúznak az alma matertől a tizenkettedikesek.
Meghalt péntek este Szatmárnémetiben egy kétéves gyermek egy felfújható csúszdán. A hatóságok vizsgálják a tragédiát, a városháza pedig arról döntött, hogy a városnapok idején az események helyszínein található minden vidámparki játékot leállítanak.
Orosz drón csapódott egy galaci tömbházba péntekre virradóan. Szombaton is folyamatosan érkeznek a fejlemények mind országos, mind pedig nemzetközi szinten.
Húszezer lejre bírságolták azt a bolgár turistát, akit szerdán megharapott egy medve a Transzfogarasi úton.
szóljon hozzá!