
Solyom-Biró Orsolyának könnyen ment az érettségi
9,72-es átlaggal érte el a legjobb érettségi eredményt a gyergyószéki magyar iskolák tanulói közül Solyom-Biró Orsolya. Úgy érzi, a gyerekeknek, fiataloknak iránymutatásra van szükségük, majdani tanárként ebben szeretne segíteni.
2022. július 04., 12:592022. július 04., 12:59
Stresszes időszakként élte meg az érettségire való felkészülést, maga a vizsga viszont nem volt olyan nehéz, mint amennyire féltek – mondta el a gyergyószentmiklósi Salamon Ernő Gimnázium végzős tanulója, Solyom-Biró Orsolya, aki
Most, hogy lejárt az érettségi, megkönnyebbült, felszabadult, és (ahogy minden végzős diák) sajnálja, hogy el kell válnia az osztályközösségtől, akikkel négy évig együtt volt.
Annak ellenére, hogy matematika-informatika osztályban végzett, bölcsészkaron fog tovább tanulni. „Színes közösség volt a miénk, a legtöbben az informatika terén folytatják a tanulást, de olyan is van köztünk, aki a színművészeti egyetemre felvételizik.
– mondta Orsolya. Hozzátette, hogy a mostani végzősöknek körülbelül a fele tudja pontosan, hogy milyen életpályát szeretne, mivel szeretne foglalkozni majd az életében. Mindenkinek vannak rövid távú céljai, például hogy hová megy egyetemre.
– fogalmazott.
„Több oka is van annak, hogy én tanár szeretnék lenni. Az első az, hogy nagyon jó tanáraim voltak, szerettem látni, hogy nem csak a saját tantárgyukat tanították, de kicsit neveltek is. Ez tetszett meg. Úgy gondolom – és ez vonz a tanári pálya felé – hogy nevelhetjük, segíthetjük a gyerekeket, a fiatalokat.
– fejtette ki Solyom-Biró Orsolya
Ne csak a tanulásra görcsöljenek rá, a négy év nem csak erről kell szóljon – üzeni azoknak a fiataloknak, akik ősztől kezdik el a középiskolát.
Azt tanácsolja, hogy találják meg azokat a tevékenységeket, amiben jól érzik magukat, akár az iskolán belül, akár azon kívül. (A maga esetében az iskolai kórusban és zenekarban és az Egy popfesztivál előadásban való részvételét említi). Próbáljanak meg, ha nem is életre szóló, de meghatározó kapcsolatokat kialakítani a társakkal – tanácsolja még.
A szülőknek azt üzeni, ne várják el a gyereküktől, hogy mindenben tökéletes legyen. Akitől mindenben a maximumot várják el, annak a személyisége sínyli ezt meg – mutatott rá.
A híres francia színésznőt súlyos betegség után, vasárnap érte a halál. 91 éves volt.
A szélvihar miatt nem tudják elhagyni a térséget a Bilea-tó környéki menedékházakban elszállásolt turisták.
A karácsonyi ünnepkörhöz tartozik a Heródes által meggyilkoltatott fiúgyerekek, azaz „apró szentek” napja is, régen gazdag, mára kikopó szokásrenddel. Ilyenkor lehet büntetlenül megvesszőzni a lányokat, asszonyokat, de koránt sem nevelés céljával.
Az Apple TV-nél készült el, és futott be év végére 2025 egyik legjobb sorozata, a Pluribus. Vince Gilligan új folytatásos története egy meglehetősen egyedi apokalipszist tár a szemünk elé. Kritika.
Harmincnapos előzetes letartóztatásba helyezték szombaton a câmpinai Vasile Lascăr Rendőrképző Iskola egyik alkalmazottját, akit egy diák ellen elkövetett nemi erőszak kísérletével gyanúsítanak.
A szél élénkülésére figyelmeztető előrejelzést bocsátott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat az ország nagyrészére, köztük a székelyföldi megyékre is.
Ugyan korlátozottak a lehetőségek azok számára, akik hétvégén már szeretnének sízni Székelyföldön, de érdemes figyelni a sípályák honlapjait, mert az éjszakák egyre hidegebbek és a hóágyúk éjjel-nappal dolgoznak.
Tizenegy autó ütközött össze péntek délután a Craiovát Pitești-tel összekötő, 12-es gyorsforgalmi úton, Olt megyében. A járművekben több mint harminc ember utazott, a hatóságok aktiválták a vörös beavatkozási tervet.
Oroszország a csütörtökről péntekre virradó éjszaka újabb dróntámadásokat intézett a román határ közelében lévő ukrán kikötői infrastruktúra ellen; a hatóságok RO-Alert üzenetben figyelmeztették az ukrán határral szomszédos Tulcea megye lakosságát.
Szinte az egész országban téliesre fordul az időjárás a hétvégén: erős szél, havazás, ónos eső, a hegyekben hófúvás várható a meteorológusok szerint. Székelyföld legnagyobb részén sárga jelzésű riasztás lesz érvényben a kedvezőtlen idő miatt.
szóljon hozzá!