Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
A Divers Egyesület A város segít projekt részeként a szociálisan hátrányos helyzetű személyek ingyenes egészségügyi közszolgáltatásokhoz való hozzáférését támogatva legalább 50, szociális- vagy túlzsúfolt lakásban élő, hátrányos helyzetű személy egészségi szintjének emeléséhez járul hozzá Marosvásárhelyen.
2022. szeptember 15., 13:312022. szeptember 15., 13:31
Koreck Mária, a Divers Egyesület elnöke a Székelyhonnak elmondta, hogy
Ugyanakkor legalább 25 kedvezményezettnek biztosítanak ingyenes egészségügyi szolgáltatáshoz való hozzáférést szakorvosi konzultáció által, valamint gyógyszerek és gyógyászati segédeszközök általi támogatást.
Az elsősorban a kiskorúak szemészeti és fogászati vizsgálata a megelőzést célozza, akárcsak a felnőttek esetében a vérnyomás, vagy vércukorszint mérése.
– hívta fel a figyelmet Koreck Mária, akárcsak arra, hogy a célszemélyek között olyanok is vannak, akik nem rendelkeznek egészségügyi biztosítással, és számukra is segítenek elérhetővé tenni az alapvető egészségügyi szolgáltatást.
Ettől az időponttól kezdve a Divers Egyesület egy egészségügyi mediátor rendelkezésére bocsájt egy vérnyomásmérőt, hogy rendszeresen mérni tudja a nehezen mozgó betegek vérnyomását, beleértve a nem biztosítottakét is.
Személyautó és motorkerékpáros ütközött hétfőn este Kézdivásárhely és Kézdisárfalva között, a 11-es országúton. A baleset következtében a motoros súlyosan megsérült, a mentőegységek elkezdték az újraélesztését.
Minőségi videójáték-adaptációval rukkolt elő 2023 tavaszán az HBO, akik a játék írójával közreműködve készítették el a The Last of Us sorozatadaptációját. A nemrégiben véget ért folytatásban azonban több dolog is félrement. Kritika.
Együtt jót teszünk címmel indított kétnyelvű (magyar és román) kampányt a Román Közszolgálati Televízió (TVR) a romániai árvízkárosultak megsegítéséért.
Az összefogás értékéről beszélt Sulyok Tamás köztársasági elnök hétfőn a Kovászna megyei Illyefalván, ahová a nyergestetői megemlékezés után látogatott.
Boldog, aki énekel – hangzott el pünkösd másodnapján délután a marosvásárhelyi Kistemplomban, ahol a hagyományos barokk kórustalálkozót tartották. Idén a szervezők meghívására tizenegy kórus lépett fel.
Egy személyt kellett kórházba szállítani, miután két autó összeütközött és egy kerítésnek sodródott hétfőn délután Csíkdánfalván – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivőjétől.
Medveészlelés miatt kaptak Ro-Alert üzenetet a csíkszeredaiak hétfő délután, a vadállat ezúttal a Csíkszeredához tartozó Szécsenyben tűnt fel. Este tíz óra előtt néhány perccel ismét Ro-Alertet küldtek a hatóságok a medve újbóli feltűnése miatt.
Két személy sérült meg és szorult a roncsok közé hétfőn délután a Gyergyóújfalu községhez tartozó Kilyénfalván történt balesetben – közli a Hargita megyei tűzoltóság.
Legroszabb esetben is csak részleges beomlás várható a parajdi sóbányánál a szakértők szerint – derül ki Hargita Megye Prefektusi Hivatalának hétfői közleményéből. Azt is közlik, hogy az esőzések nem okoztak további problémákat.
A következő napokban Bánságban és Körösvidéken felmelegszik az idő, és a jövő héttől megnő a záporok valószínűsége – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat június 9-22. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
szóljon hozzá!