
Kiégett lakások, semmi nélkül maradt lakók
Fotó: Iulian Sirbu polgármester közösségi oldala
A segesvári Ștefan cel Mare utcában több ház is leégett egy tűzben múlt héten, tizenegy család maradt hajlék nélkül. A segesvári polgármesteri hivatal a Szociális Segélyek Igazgatóságával közösen megpróbál lakhatást biztosítani számukra. Ugyanakkor a civil lakosság segítségére is számítva gyűjtést kezdeményez, hogy a kárvallott családoknak legalább az elkövetkező napokban legyen megoldva a szállása és az étkeztetése.
2022. december 20., 10:142022. december 20., 10:14
Iulian Sirbu segesvári polgármester felhívást tett közzé a közösségi oldalán, amelyben arra kér mindenkit, akinek lehetősége van, hogy segítse a rászoruló, lakhatási lehetőség nélkül maradt családokat; ugyanakkor köszönetét fejezi ki mindazoknak, akik támogatják a kezdeményezést.
A gyűjtést hétfő reggel megkezdték, és arra kérnek mindenkit, aki teheti, bármilyen kis összeggel, tartós élelmiszerrel, palackozott vízzel, meleg ruhával, kabáttal, cipővel (6-16 év közötti gyerekek is vannak a károsultak között), törölközővel, higiéniai termékekkel, evőeszközökkel, edényekkel, tányérokkal, bármilyen nélkülözhetetlen háztartási eszközzel, illetve építőanyaggal is, jelentkezzen a segesvári városháza székházában, a szociális segélyezési igazgatóságon ezekkel a tárgyakkal. Bővebb információ a 0265 771 280-as telefonszámon kérhető.

Csütörtök éjfél előtt nem sokkal riasztották a tűzoltókat Segesváron, ahol a Ștefan cel Mare utcában, több improvizált lakásban keletkezett tűz.
Elődjéhez, Ferenc pápához hasonlóan XIV. Leó is úgy döntött, hogy nem költözik be a vatikáni paloták pápai lakosztályába, hanem egyszerűbb, személyre szabott otthont alakít ki magának.
Nicușor Dan államelnök tavaly egyebek mellett festményeket, fényképeket, albumokat, könyveket, porcelán tárgyakat, metszeteket, emblémákat, emlékérmeket, sőt egy nyakkendőt is kapott ajándékba a 2025-ös évi protokoll-eseményeken.
Több százan demonstráltak Csíkszeredában szombat délben az adókedvezmények eltörlése miatt, a kormány lemondását is követelve. A tüntetésen a kezdeményezők mellett Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere is felszólalt. Fotókon mutatjuk az eseményt.
A Richter-skála szerint 3,2-es erősségű földrengés történt pénteken 19 óra 31 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Az energiabiztonságról egyeztetett pénteken Nicușor Dan államelnök ukrán hivatali kollégájával. Erről Volodimir Zelenszkij számolt be péntek este a Facebook-oldalán.
A kabinet pénteken határozattal módosította a pirotechnikai termékek forgalomba hozatalának feltételeit, drasztikusan korlátozva a balesetveszélyes termékekhez való hozzáférést.
Az Európai Bizottság (EB) pénteken úgy döntött, hogy bepereli Romániát az Európai Unió Bíróságán, mert nem alkalmazta helyesen a hulladéklerakókról szóló 1999/31/EK irányelvet és az azt módosító 2018/850 direktívát.
Kivonultak az elégedetlen adófizetők szombaton Csíkszereda főterére, hogy így jelezzék: tiltakoznak a magas adók ellen. Ez már a második megmozdulás a hargitai megyeszékhelyen a szerdai „flash-mob” után.
Kemény fagyra, ónos esőre és hófúvásra vonatkozó figyelmeztetést adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Vasárnaptól Székelyföldön is rendkívül hideg időre van kilátás.
Életének 79. évében elhunyt Fenyő Miklós eMeRTon-díjas magyar előadóművész, dalszerző, szövegíró, rock and roll énekes, zenekarvezető, billentyűs.
szóljon hozzá!