
Fotó: Sebestyén Márta Facebook-oldala
Sebestyén Márta és Andrejszki Judit, a magyar népzene és régizene nagyköveteinek karácsonyváró koncertjével hangolódhatnak a közelgő ünnepekre Kovászna és Kézdivásárhely lakói. A november 24-én és 25-én sorra kerülő ingyenes előadás az RMDSZ Háromszéki Nőszervezetének és az RMDSZ Háromszéki Területi Szervezetének ünnepváró ajándéka.
2023. november 17., 12:222023. november 17., 12:22
2023. november 17., 12:232023. november 17., 12:23
„Engedjük, hogy az időt, hagyományt és kultúrákat átívelő zene varázsa közelebb vigyen minket az ünnephez. A magyar népdal és régizene összefonódása, a rendkívüli tehetségű előadóművészek igazi lélekemelő koncertje különleges zenei élményre hívja a háromszékieket” – emelte ki Tamás Sándor, az RMDSZ Háromszéki Területi Szervezetének elnöke.
– vallja Sebestyén Márta. „Ezt az életérzést és örömet szeretnénk átadni a helyi közösségnek. Fogadják szeretettel a meghittséget és lelki feltöltődést nyújtó ajándékunkat és éljenek a lehetőséggel” – tette hozzá Tamás Sándor.
„Az adventi várakozást megelőző időszakban fokozottan igyekszünk a környezetünkben összhangot, meghittséget varázsolni, de ennél is fontosabb, hogy a lelkünket ráhangoljuk a csodára. Ilyenkor, év végén különösen szükségét érezzük az egymásra figyelésnek, hogy a hétköznapi rohanó ritmusból kicsit visszavegyünk. Nőszervezeteinkkel immár tíz éve, hogy a megye több településén szervezünk ünnepváró programokat. És mi lehetne ennél alkalomhoz illőbb, mint Sebestyén Márta, UNESCO-díjas előadóművész és Andrejszki Judit, Liszt-díjas barokk énekes felejthetetlen zenei utazásra hívó koncertje” – részletezte Domokos-Fejér Melinda, az RMDSZ Háromszéki Nőszervezetének elnöke.
A fellépések programja:
november 24., péntek, 18 óra – Városi Művelődési Ház, Kovászna
november 25., szombat, 19 óra – Vigadó Művelődési Központ, Kézdivásárhely
A koncertekre díjmentes helyfoglaló jegy kiváltása szükséges. A jegyek november 20-tól, hétfőtől elérhetőek a két helyszínen – tájékoztat az RMDSZ Háromszéki Nőszervezetének sajtóirodája.
Településen belül száguldott 170 km/órával egy sofőr, amikor a rendőrök bemérték.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn azt nyilatkozta, hogy jövő héten várhatóan megbukik a jelenlegi kormány, ami nem jó az országnak.
Megalakult az új Fidesz-frakció, amelynek névsorát hétfőn Gulyás Gergely frakcióvezető a képviselőcsoport zárt ülése után a Facebook-on tette közzé. Orbán Viktorhoz és Semjén Zsolthoz hasonlóan nem lesz képviselő Kövér László és Rogán Antal sem.
Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök hétfőn lemondásra szólította fel a párt javaslatára kinevezett államtitkárokat és prefektusokat.
Egyelőre nem történt érdemi előrelépés azoknak a fellebbezéseknek az ügyében, amelyeket a Borboly Csaba és tizenkét másik ember elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után.
Hiányzik 63 millió lej Hargita Megye Tanácsának 2026-os költségvetéséből, ezért a megyei önkormányzat több területen is visszafogta a kiadásokat, miközben a fejlesztésekről sem mond le. A képviselő-testület kedden dönt a 880 millió lejes büdzséről.
Továbbra is kiszámíthatatlan a helyzet a nemzetközi energiapiacon, és a közel-keleti válság, valamint a katari termelési kapacitások egy részének kiesése miatt a földgáz ára tartósan magas maradhat.
Változékony marad az időjárás a következő két hétben: többfelé hűvös éjszakák várhatók, miközben egyes térségekben napközben a hőmérséklet eléri a 22–23 Celsius-fokot is. Április végén és május elején gyenge csapadékra is számítani lehet.
Tizennyolc megye 72 településén és a fővárosban okozott károkat az elmúlt 24 órában a viharos szél, a legsúlyosabb incidens Vaslui megyében, Huși városban történt, ahol egy épületről lesodort tetőszerkezet rázuhant egy férfira, aki életét vesztette.
Cseke Attila fejlesztési miniszter hétfőn azt nyilatkozta, hogy az RMDSZ nem szavazza meg a Bolojan-kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
szóljon hozzá!