
Fotó: Facebook/Info Trafic 24
Személyautók, kis- és nagy buszok, megannyi jármű akadt el a hóban az A2-es autópályán a vasárnapi havazás következtében. Videón a – szó szerinti – kilátástalan helyzet.
2023. november 27., 13:022023. november 27., 13:02
2023. november 27., 13:022023. november 27., 13:02
Sűrű havazás, erős szél és hóvihar kerítette fogságba a járműveket és utasaikat vasárnap az A2-es autópályán. Az Info Trafic 24 Facebook-oldalon közzétett videó tanúsága szerint az elakadt járműveknek nem sok esélyük volt kiszabadulni,
De hová is mehetett volna? Előtte, utána elakadt autósok…
Az A2-es autópálya (más néven Napfény autópálya, románul Autostrada Soarelui) Bukaresttől keletre halad a Fekete-tenger felé, mintegy kétszáz kilométer hosszan. A rossz időjárási körülmények miatt vasárnap – számos országútszakasz mellett – ez az autópálya is le volt zárva a forgalom elől a 105. és 144. kilométerszelvények között, mindkét irányban.
A rendőrség közlekedési tájékoztató központjának (Infotrafict) közleménye szerint hétfő reggel még több Bákó, Konstanca, Brăila, Galac, Tulcea és Vaslui megyei országútszakaszon útlezárások miatt szünetelt a forgalom – írta az Agerpres hírügynökség.
Bákó és Brăila megyében egy-egy, Konstanca megyében öt, Galac megyében kettő, Tulcea megyében nyolc, Vaslui megyében négy országútszakaszon nem lehetett közlekedni. A Infotrafic tájékoztatása szerint a midiai és a mangaliai kikötő is zárva marad.

A mostoha időjárási viszonyok nyomán több megyében, illetve Bukarestben is szükség van a katasztrófavédelmi erők bevetésére vasárnap. Vaslui megyében egy autóbusz borult fel, Prahova megyében pedig vonat gázolt el egy személygépjárművet.
Már csak néhány banira van a március végi történelmi csúcstól az üzemanyagok ára, miután a forgalmazók csütörtökön is drágítottak. A gázolaj esetében a jövedéki adó szerdán elfogadott mérséklése eredményezhet árcsökkenést a következő időszakban.
Repülőgépeken elkövetett lopás gyanúja miatt tizenkét bukaresti, valamint Ilfov és Prahova megyei helyszínen tart házkutatást a rendőrség csütörtökön, és 16 személyt állítanak elő.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint mérlegelhető a Kelemen Hunor RMDSZ-elnök által javasolt „fegyverszüneti kormány” létrehozása, ha nem sikerül más kormányzati megoldást találni.
A Sanitas Szakszervezeti Szövetség bejelentette, hogy csütörtökön is folytatja az új közalkalmazotti bértörvény tervezete és az egészségügyi intézményekben tapasztalható személyzethiány miatt kirobbantott sztrájkot.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint megérzi Románia a cernavodai atomerőmű leállását, az országnak mozgósítania kell a gázerőművi, nap- és szélenergia-termelési, valamint energiatárolási kapacitásait, és növelnie kell a villamosenergia-importot.
Az általános sztrájk első napjához képest szerdán növekedett a hivatalosan tiltakozó dolgozók száma a Hargita megyei nagyobb kórházakban. Szintén szerdán arról döntött a kormány, hogy országszerte 6850 állás betöltését engedélyezi az egészségügyben.
A Duna vízszintjének további csökkenésétől függően szerda este vagy csütörtök reggel ellenőrzött módon leállítják és leválasztják az országos energiarendszerről a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát is – jelentette be a Nuclearelectrica.
Hivatalosan is megnyílt szerdán a Nyárádszeredai Padlásmúzeum, amely egy helyi magángyűjtemény kincseit tárja a nagyközönség elé, gazdagítva ezzel a térség múzeumi kínálatát. Az esemény egyúttal a Nyárádmente Fesztivál ünnepélyes megnyitója is volt.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a jelenlegi bel- és külpolitikai helyzetben indokolt lenne egy „politikai fegyverszüneti” kormány megalakítása, ami azt jelentené, hogy valamennyi párt tárgyalóasztalhoz ül.
Elfogadta szerdán a képviselőház a köztisztégviselők feddhetetlenségre vonatkozó jogszabályok módosításáról és kiegészítéséről szóló törvénytervezetet.
1 hozzászólás