
Fotó: Facebook/Info Trafic 24
Személyautók, kis- és nagy buszok, megannyi jármű akadt el a hóban az A2-es autópályán a vasárnapi havazás következtében. Videón a – szó szerinti – kilátástalan helyzet.
2023. november 27., 13:022023. november 27., 13:02
Sűrű havazás, erős szél és hóvihar kerítette fogságba a járműveket és utasaikat vasárnap az A2-es autópályán. Az Info Trafic 24 Facebook-oldalon közzétett videó tanúsága szerint az elakadt járműveknek nem sok esélyük volt kiszabadulni,
De hová is mehetett volna? Előtte, utána elakadt autósok…
Az A2-es autópálya (más néven Napfény autópálya, románul Autostrada Soarelui) Bukaresttől keletre halad a Fekete-tenger felé, mintegy kétszáz kilométer hosszan. A rossz időjárási körülmények miatt vasárnap – számos országútszakasz mellett – ez az autópálya is le volt zárva a forgalom elől a 105. és 144. kilométerszelvények között, mindkét irányban.
A rendőrség közlekedési tájékoztató központjának (Infotrafict) közleménye szerint hétfő reggel még több Bákó, Konstanca, Brăila, Galac, Tulcea és Vaslui megyei országútszakaszon útlezárások miatt szünetelt a forgalom – írta az Agerpres hírügynökség.
Bákó és Brăila megyében egy-egy, Konstanca megyében öt, Galac megyében kettő, Tulcea megyében nyolc, Vaslui megyében négy országútszakaszon nem lehetett közlekedni. A Infotrafic tájékoztatása szerint a midiai és a mangaliai kikötő is zárva marad.

A mostoha időjárási viszonyok nyomán több megyében, illetve Bukarestben is szükség van a katasztrófavédelmi erők bevetésére vasárnap. Vaslui megyében egy autóbusz borult fel, Prahova megyében pedig vonat gázolt el egy személygépjárművet.
Az elmúlt napok szélsőséges időjárása 23 megyében, 172 településen és a fővárosban is jelentős károkat okozott, az időjárási helyzet ráadásul nem javul: az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtökön újabb figyelmeztetést adott ki.
Tavaly a nyers adatok szerint 8 százalékkal nőtt az építőipari termelés volumene Romániában 2024-hez képest – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Nem fognak csökkenni a katonai nyugdíjak, mint ahogyan a katonák fizetése és egyéb juttatásaik sem – jelentette ki szerda este Radu Miruță védelmi miniszter.
Nicușor Dan államfő részt vesz Washingtonban a Donald Trump amerikai elnök szevezte Béketanács első ülésén, csütörtökön. Románia megfigyelőként lesz jelen az egyeztetésen.
A fertőző felső légúti megbetegedések összesített száma is csökkent Hargita megyében, de ezen belül az influenzás esetek számában még egyértelműbb visszaesés tapasztalható. A szövődményes, azaz tüdőgyulladás-esetek száma viszont nőtt.
A központi állami intézmények személyi kiadásainak tízszázalékos csökkentését írja elő a közigazgatási reformról szóló sürgősségirendelet-tervezet, amelyet a koalíció által jóváhagyott formában bocsátott szerdán közvitára a fejlesztési minisztérium.
A lakossági földgáz végfelhasználói ára április elseje után nem fogja meghaladni a jelenlegi maximális szintet, mert a kormány egy új, átlátható árszabályozási rendszert vezet be – jelentette ki szerdán Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
Felhívással fordult szerdán a marosvásárhelyi magyarsághoz a Székely Nemzeti Tanács (SZNT), arra kérve a közösség tagjait, hogy vegyenek részt a március 10-i, székely szabadság napi megemlékezésen és felvonuláson.
Sorin Grindeanu képviselőházi elnök az alsóház szerdai ülésén azt mondta a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselőjének, Emanuel Ungureanunak, hogy többé nem engedi felszólalni a plénumban, ha nincs megfelelően felöltözve.
1 hozzászólás