
Fotó: Pinti Attila
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kedd reggel sárga kódú figyelmeztetést adott ki a sűrű köd, havas eső vagy fagy miatt 33 megye területeire és településeire.
2024. december 31., 09:322024. december 31., 09:32
2024. december 31., 13:322024. december 31., 13:32
A meteorológusok szerint 11:00 óráig Kolozs megye több településén ködöt jelentenek, amelynek következtében
Hasonló jelenségek a következő órában Bacău, Galați, Neamț, Vrancea, Iași, Vaslui, Caraș-Severin, Arad, Bihar, Temes, Gorj, Olt, Vâlcea, Dolj, Constanța, Tulcea, Brăila, Ialomița, Argeș, Prahova, Buzău, Călărași, Giurgiu, Ilfov, Dâmbovița és Teleorman megyében is fennmaradnak.
Szintén ködriadó és csökkent látótávolság, jegesedés vagy havas eső lesz érvényben ezekben a megyékben található településeken: Alba, Kovászna, Brassó, Maros, Hargita és Szeben megyékben.
A mostoha időjárási figyelmeztetéseket legfeljebb hat órára adják ki – írja az ANM.
Székelyföld lenyűgöző tájai, legendás helyszínei és természeti kincsei most egy izgalmas online játék keretében kerülnek reflektorfénybe. Kvízjátékunk lehetőséget kínál arra, hogy a résztvevők értékes nyereményekkel gazdagodjanak.
Bemutatta középiskolás aktív önkéntesét a Hargita megyei tűzoltóság az Életmentő szenvedéllyel elnevezésű program tízéves évfordulóján. A parancsnokság új jelentkezőket is vár a programba.
Legszebb virágaikat mutatják be, és kínálják eladásra az udvarfalvi termesztők szombaton és vasárnap a hagyományos kiállításon és vásáron. Szombaton a településen Májusfa néptánctalálkozót is tartanak, immár nyolcadik alkalommal.
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
Maros megyében 1990 óta először írtak ki népszavazást, hogy lemondassanak egy polgármestert. A mezőszengyeliek június 14-én döntenek arról, hogy maradjon a jelenlegi községvezető vagy mennie kell.
Az ügyvivő egészségügyi miniszter csütörtöki nyilatkozatának előzménye, hogy hantavírus-járvány tört ki egy Európához közeledő óceánjáró hajón.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint a helyreállítási és a kohéziós alapból megvalósuló beruházások miatt borítékolható, hogy Románia gazdasága növekedéssel zárja a 2026-os évet.
A kihívások éve lesz az idei – állítja a Maros Megyei Tanács elnöke, aki szerint az 1,18 milliárd lejes összköltségvetés fókuszában a megkezdett uniós pályázatok lezárása áll, miközben az állami források szűkössége miatt prioritásokat kellett felállítani.
A romániai üzemanyagárak jelenleg 16 százalékkal alacsonyabbak az európai átlagnál – nyilatkozta csütörtökön az Agerpresnek a Versenytanács elnöke.
Megnyílt a 11. Csíkszeredai Könyvvásár: a nyitónapon a gyerekeket Varró Dániel humoros gondolatai, a felnőtt közönséget pedig az olvasásról, figyelemről és kultúráról szóló ünnepi beszédek szólították meg.
szóljon hozzá!