
Részben vissza kell térjenek a pedagógusok az online oktatáshoz
Fotó: Pixabay.com
Nem tartott sokáig az iskolába járás, hiszen alig kezdődött el a második félév, hétfőtől máris hat évfolyam át kell térjen az online oktatásra Gyergyószentmiklóson. Ennek oka, hogy meghaladja az egy ezreléket a fertőzöttségi arány, a város azonban egyelőre még zöld zónába tartozik.
2021. február 12., 15:062021. február 12., 15:06
Megnövekedett a koronavírus-fertőzéssel igazoltak száma Gyergyószentmiklóson, pénteken reggel 1,4 ezrelék volt a fertőzöttségi arány, vagyis 30 aktív fertőzöttet tartanak számon otthoni elkülönítésben, illetve Hargita megye valamelyik kórházában. A megyei tanfelügyelőség már értesítette a város oktatási intézményeit, hogy hétfőtől a kettes – sárga – forgatókönyv lép életbe, vagyis az óvodások, a kisiskolások, valamint a végzős osztályos továbbra is személyes jelenlét mellett tanulnak, az 5., 6., 7., és a 9., 10., 11. osztályosok azonban online.
Az oktatás módjával kapcsolatban készített forgatókönyvek szerint a második változat 1 ezrelék fertőzöttségi arány felett lép életbe – ismertette péntek délelőtt sajtótájékoztatón Csergő Tibor András, Gyergyószentmiklós polgármestere.
Csergő Tibor András, Gyergyószentmiklós polgármestere reméli, a város is nem kerül át sárga zónába
Fotó: Barabás Orsolya
ugyanis Gyergyóditróban 0,17, Gyergyószárhegyen 0,28, Gyergyóújfaluban 0,38, Gyergyócsomafalván 0,69, Gyergyóremetén 0,78, Gyergyóalfaluban 0,87 ezrelék a fertőzöttségi ráta, tehát továbbra is minden gyermek járhat óvodába, iskolába. Gyergyószentmiklós még zöld zónába tartozik, de mivel közel áll ahhoz, hogy átkerülhessen a sárgába, a város polgármestere felhívta a lakosság figyelmét a megelőzési szabályok betartására.
Bár várható volt, hogy bármikor változhat a helyzet és részben vissza kell térjenek a pedagógusok az online oktatáshoz, nem örülnek ennek. „Nagyon rosszul érint minket ez a hír, felborítja a megszokott munkaprogramot, teljesen új órarendet kell kialakítsunk. A gyerekek nagyon örültek, hogy végre visszatérhettek, és most el vannak keseredve, hogy ismét a számítógép elé kényszerülnek.
Bizakodóak vagyunk, hogy csak egy hétig tart majd az online oktatás, hiszen az az igazi, amikor itt vagyunk mind az iskolában, és együtt dolgozunk” – hangsúlyozta Bernád Ildikó, a gyergyószentmiklósi Vaskertes Általános Iskola igazgatónője.
Bernád Ildikó, a Vaskertes Általános Iskola igazgatója bízik abban, hogy mihamarabb minden diák visszatérhet az iskolába
Fotó: Barabás Orsolya
Amennyiben jövő héten csökken az igazolt, aktív fertőzöttek száma Gyergyószentmiklóson, megtörténhet, hogy február 22-én ismét visszatérhet az iskolába minden diák.
A Richter-skála szerint 3,9-es erősségű földrengés történt vasárnap 17 óra 16 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Az üzemanyag-drágulás hatásait enyhítő intézkedések haladéktalan elfogadására szólította fel a miniszterelnököt és a pénzügyminisztert vasárnap Sorin Grindeanu.
Négy megyében másodfokú (narancssárga jelzésű), 12 megye folyóvizeire elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Lassan elhagyja térségünket a hétvégi lehűlést okozó mediterrán ciklon, hétfőig azonban még marad a csapadékos időjárás: az ország nagy részén eső, a hegyvidéken pedig havazás várható. Ezt követően javulásnak indul az időjárás.
Krisztus, a béke királya, ma is azt kiáltja keresztjéről: tegyétek le a fegyvert, emlékezzetek, hogy testvérek vagytok – mondta XIV. Leó pápa a Szent Péter téren bemutatott virágvasárnapi misén, amellyel megnyitotta a húsvéti nagyhetet.
Jelentős mennyiségű csapadék várható, a hegyekben pedig több centiméternyi hó fog esni, ugyanakkor több folyó is megáradhat a hétfőn délutánig érvényes riasztás szerint – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Hét ember sérült meg egy közlekedési balesetben szombaton késő este a Kolozs megyei Aranyosegerbegyen (Viișoara).
Beregszászon, Ungváron és Csíkszeredában vennék át legtöbben a szavazási levélcsomagjukat, a három külképviseleten több mint 27 ezren vennék át a levélszavazáshoz szükséges dokumentumokat – derül ki a Nemzeti Választási Iroda adataiból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap sárga jelzésű riasztást adott ki jelentős mennyiségű csapadék, a hegyekben pedig havazás miatt, amely hétfő reggelig az ország közel felét – Hargita és Kovászna megyét is – érinti.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesületnek (KCSSKE) 36. alkalommal is sikerült megszervezni a Csoma-napokat Kovásznán. Az idei tematika a magyarság szimbólumai voltak.
szóljon hozzá!