
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Fizikailag bántalmaztak a marosvásárhelyi városháza egyik igazgatóját saját háza előtt a hétvégén, a rendőrség nagy erőkkel nyomoz, hogy kiderítse az agresszor kilétét – derül ki a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság keddi közleményéből.
2025. március 11., 13:412025. március 11., 13:41
2025. március 11., 14:542025. március 11., 14:54
A rendőrséget március 7-én értesítette egy marosvásárhelyi férfi, hogy aznap reggel, miközben a háza előtt tartózkodott, egy ismeretlen, arcát eltakaró személy bántalmazta. Az ügyben erőszak elkövetése miatt eljárás indult, a rendőrök nagy erőkkel nyomoznak, hogy fény derüljön az agresszor kilétére és felelősségre vonhassák.
Bejegyzésben reagált a pénteki erőszakos cselekményre a Marosvásárhelyi Polgármesteri Hivatal, hiszen mint kiderült, az intézmény egyik igazgatóját bántalmazták. Mint írják, határozottan elítélik és elfogadhatatlannak tartják a támadást. „Az erőszaknak nincs helye Marosvásárhelyen! Azok, akik a közösségért dolgoznak, nem hagyják magukat megfélemlíteni” – olvasható a bejegyzésben. Hozzáteszik, a hatóságok vizsgálják az ügyet és a felelősök megkapják a méltó büntetésüket. „Kiállunk kollégánk mellett, és továbbra is elkötelezetten dolgozunk a közösségért – félelem és kompromisszumok nélkül” – zárják Soós Zoltán bejegyzését a városháza oldalán.
Mintegy kilencven tonna, engedély nélküli helyen tárolt hulladékot foglaltak le a rendőrök Hargita megyében egy illegális hulladékgazdálkodási ügyben.
Drónt észleltek a román hadsereg radarjai Tulcea megye térségében az ukrán folyami kikötők elleni szerdai orosz légitámadás során – tájékoztatott szerda este a védelmi minisztérium.
Az Electrica áramszolgáltató tájékoztatása szerint előre tervezett munkálatok miatt több helyszínen is szünetelni fog az áramszolgáltatás Csíkszereda területén.
Egy tizenegy éves gyermek – kihasználva, hogy nem figyelnek rá – beült édesanyja autójába, elindította a motort és véletlenül elütötte az autó mellett tartózkodó anyját, aki megsérült szerdán este a Szeben megyei Sellenberken.
A kemény tél és a jelentős mennyiségű csúszásgátló anyag alaposan próbára tette Székelyudvarhely útjait. Míg a kövezett utcákban az esővíz vájt magának mély medreket, az aszfaltozott felületeken a fagy és az olvadás váltakozása okozott jelentős károkat.
Átlátható, következetes és diszkriminációmentes eljárást kér a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) a román hatóságoktól március 10-i marosvásárhelyi felvonulásával kapcsolatban, amelyet a székely szabadság napja alkalmából tartanak meg.
Tulcea megye északi részének lakói szerdán 18 óra 15 perc körül Ro-Alert riasztást kaptak az orosz-ukrán háborúval összefüggésben.
A Declic Közösség szerdán több mint 62 ezer aláírást tartalmazó petíciót nyújtott be az egészségügyi minisztériumhoz, amelyben az elektronikus cigaretták használatának betiltását sürgetik valamennyi zárt légterű nyilvános helyeken.
A mezőgazdasági minisztérium törvénytervezetet dolgoz ki valamennyi agrár-élelmiszeripari termék kereskedelmi árrésének automatikus korlátozásáról arra az esetre, ha az infláció meghaladja az 5-6 százalékot – jelentette be az agrárminiszter.
A polgármesterek és a megyei tanácselnökök kétfordulós megválasztását bevezető törvénytervezetet iktatott szerdán a parlamentben a Románok Egyesüléséért Szövetsége (AUR).
szóljon hozzá!