
Fotó: Sepsiszentgyörgy Önkormányzata
A sepsiszentgyörgyi önkormányzat cége, a Sepsi Útépítő kft. fogja elvégezni a volt tyúkfarm bontását, a munkálat értéke több mint 9 millió lej. A bontás ősszel kezdődik – döntött csütörtöki ülésén a sepsiszentgyörgyi önkormányzati képviselő-testület.
2024. június 27., 18:322024. június 27., 18:32
2024. június 27., 18:342024. június 27., 18:34
Mint a tanácsülésen elhangzott, elkészült a bontás általános költségbecslése – ez 9 232 856 lej áfástól – következő lépésként pedig a Sepsi Útépítőnek kell letennie egy ennél kisebb összeget tartalmazó árajánlatot. Ezt majd egy bizottságnak kell jóváhagynia, azután kezdődhet a bontás.
A munkálat direkt odaítélésével sokat nyer a város, hiszen
Ezzel szemben a város a saját cégét ismeri, tudja mire képes, megvan a felszereltsége is a bontáshoz – tudtuk meg Tóth-Birtan Csaba alpolgármestertől.
Ahhoz, hogy a közbeszerzést mellőzni tudják, teljesülnie kellett három feltételnek – magyarázta a határozattervezetet előterjesztő elöljáró: nem szabad a cégben magántulajdonnak lennie, az önkormányzatnak teljes ellenőrzéssel kell bírnia fölötte, és a cég nem végezhet az összmunkálatok egyötödénél többet más megrendelőnek.
A lakások esetében már elég előhaladott fázisban van a tervezés, a kampusz esetében ez nem mondható el, ezért nem is annyira sürgős a bontás. A nagy betoncsarnokokat télen is lehet bontani, így
A kampuszra a PNRR-keretből 85 millió lejes vissza nem térítendő támogatást kapott a város, további 20 millió lejjel a megye, város és kisebb részben a Babeș-Bolyai Tudományegyetem járul hozzá a beruházás megvalósításához.
A bontással, lakónegyed-építéssel együtt a kivitelezési határidő 2026 vége, ugyanígy a kampusz esetében is. Ez egy elég közeli időpont, úgy tűnik, ezt illetően a városvezetésnek is vannak némi aggályai. Kisebb eredményként könyvelik el viszont, hogy legalább sikerült a beruházási osztály létszámát 4-ről 6-ra növelni.

A lebontásra ítélt volt sepsiszentgyörgyi tyúkfarmon tartott sajtótájékoztatót Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármester, Kelemen Hunor RMDSZ-elnök, illetve Tamás Sándor, a Kovászna megyei tanács elnöke kedden.
A 11 hektáron elterülő egykori tyúkfarmot 2020-ban vette meg az önkormányzat. Terve az, hogy belátható időn belül ez a terület rendezett része legyen a városnak, a jövőt és a közösséget szolgálja – fejtette ki Antal Árpád polgármester Kelemen Hunor szövetségi elnök sepsiszentgyörgyi látogatása alkalmával tartott sajtótájékoztatón.
Jelentősen nő jövő év elejétől az ingatlanok helyi adója, ha a vonatkozó, államelnöki kihirdetésre váró törvény a jelenlegi formájában lép érvénybe. Cikkünkből megtudhatja azt is, hogyan számíthatja ki lakása adóját.
Megszavazta hétfőn a szenátus a Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter elleni egyszerű indítványt. Nem mondok le – jelentette ki a miniszter az indítvány elfogadását követően.
Menesztette az érintett egység menedzserét az a bukaresti fogászati klinika, ahol novemberben egy kétéves kislány halt meg mélyaltatásos beavatkozás közben. A belső vizsgálat szerint a rendelő végleges engedély nélkül működött.
Călin Georgescu volt elnökjelölt és Horațiu Potra zsoldosvezér hétfőn először találkoztak annak a pernek az előkészítő tárgyalásán, amelyben az alkotmányos rend megdöntésének kísérletével vádolják őket.
Székelyudvarhelyen, Székelykeresztúron, illetve Csíkszentdomokos, Bögöz és Zetelaka községekben is kaptak el ittas, illetve jogosítvány nélkül vezető embereket a rendőrök az elmúlt hétvégén.
Megállt a szíve és leállt a légzése a 74 éves férfinak, aki hétfőn délután egy kútba esett Nagycsergeden. A férfit a kiérkező mentőegységek újraélesztették.
Székelyudvarhelyen és a Csíkszentimrei Büdösfürdő közelében is történt egy-egy baleset szombaton. Az egyik sofőr alkohol hatása alatt volt a történtek idején – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői közleményéből.
Elutasította hétfői együttes ülésén a képviselőház és a szenátus az ellenzéki pártok Románia nem eladó – progresszisták nélküli kormányt című bizalmatlansági indítványát. Az ülésen 420 képviselő és szenátor vett részt.
Törtkővel megrakott teherautó borult fel hétfőn délután Sepsiszentgyörgy Csíkszereda felőli bejáratánál, ahol rendőrök irányítják a forgalmat – tudtuk meg a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Fél éve fennálló áldatlan helyzetet zár le a Gyulakután üzembe helyezett sótalanító berendezés, így ismét iható a csapvíz. Hétfőn Maros megye politikai elöljárói és szakemberek mutatták be a sajtónak a rendszer működését a gyulakutai vízüzemnél.
szóljon hozzá!