
Fotó: Sepsiszentgyörgy Önkormányzata
A sepsiszentgyörgyi önkormányzat cége, a Sepsi Útépítő kft. fogja elvégezni a volt tyúkfarm bontását, a munkálat értéke több mint 9 millió lej. A bontás ősszel kezdődik – döntött csütörtöki ülésén a sepsiszentgyörgyi önkormányzati képviselő-testület.
2024. június 27., 18:322024. június 27., 18:32
2024. június 27., 18:342024. június 27., 18:34
Mint a tanácsülésen elhangzott, elkészült a bontás általános költségbecslése – ez 9 232 856 lej áfástól – következő lépésként pedig a Sepsi Útépítőnek kell letennie egy ennél kisebb összeget tartalmazó árajánlatot. Ezt majd egy bizottságnak kell jóváhagynia, azután kezdődhet a bontás.
A munkálat direkt odaítélésével sokat nyer a város, hiszen
Ezzel szemben a város a saját cégét ismeri, tudja mire képes, megvan a felszereltsége is a bontáshoz – tudtuk meg Tóth-Birtan Csaba alpolgármestertől.
Ahhoz, hogy a közbeszerzést mellőzni tudják, teljesülnie kellett három feltételnek – magyarázta a határozattervezetet előterjesztő elöljáró: nem szabad a cégben magántulajdonnak lennie, az önkormányzatnak teljes ellenőrzéssel kell bírnia fölötte, és a cég nem végezhet az összmunkálatok egyötödénél többet más megrendelőnek.
A lakások esetében már elég előhaladott fázisban van a tervezés, a kampusz esetében ez nem mondható el, ezért nem is annyira sürgős a bontás. A nagy betoncsarnokokat télen is lehet bontani, így
A kampuszra a PNRR-keretből 85 millió lejes vissza nem térítendő támogatást kapott a város, további 20 millió lejjel a megye, város és kisebb részben a Babeș-Bolyai Tudományegyetem járul hozzá a beruházás megvalósításához.
A bontással, lakónegyed-építéssel együtt a kivitelezési határidő 2026 vége, ugyanígy a kampusz esetében is. Ez egy elég közeli időpont, úgy tűnik, ezt illetően a városvezetésnek is vannak némi aggályai. Kisebb eredményként könyvelik el viszont, hogy legalább sikerült a beruházási osztály létszámát 4-ről 6-ra növelni.

A lebontásra ítélt volt sepsiszentgyörgyi tyúkfarmon tartott sajtótájékoztatót Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármester, Kelemen Hunor RMDSZ-elnök, illetve Tamás Sándor, a Kovászna megyei tanács elnöke kedden.
A 11 hektáron elterülő egykori tyúkfarmot 2020-ban vette meg az önkormányzat. Terve az, hogy belátható időn belül ez a terület rendezett része legyen a városnak, a jövőt és a közösséget szolgálja – fejtette ki Antal Árpád polgármester Kelemen Hunor szövetségi elnök sepsiszentgyörgyi látogatása alkalmával tartott sajtótájékoztatón.
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
Az előzetes helyszíni vizsgálat során nem találtak robbanóanyag-maradványokat a Tulcea megyei Plauru település közelében fellelt dróndarabokon – közölte csütörtökön a védelmi minisztérium.
Egy ember fennakadt a nagyfeszültségű vezetékeken a marosvásárhelyi Szabadság és Méh utca kereszteződésében. Az érintettet végül biztonságban lehozták a tűzoltók, majd kórházba szállították.
Megbírságolt és a tevékenység felfüggesztésére kötelezett egy gyimesközéploki rendezvényszervezőt a Hargita Megyei Környezetőrség, mert nem volt meg a szükséges környezetvédelmi engedélye a mintegy négyszáz férőhelyes sátorban tartott eseményekhez.
Tavaly az Európai Unió internethasználóinak csaknem egyharmada (32,7 százaléka) rendelkezett előfizetéssel filmeket, sorozatokat vagy sportközvetítéseket kínáló streamingszolgáltatásra – közölte csütörtökön az Eurostat.
A védelmi minisztérium csütörtökön arra figyelmeztetett, hogy a nem hivatalos internetes oldalakon közzétett térképek nem tükrözik a román légtér valós helyzetét.
Narancssárga színű (másodfokú) meteorológiai riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat Maros megye több településére. A figyelmeztetés csütörtökön 17 óra 15 percig van érvényben.
A gazdák több mint 98 százaléka megkapta a 2025-ös mezőgazdasági támogatásokat, amelyek összértéke meghaladja a 2,6 milliárd eurót – közölte csütörtökön a mezőgazdasági minisztérium.
A kormány csütörtöki ülésén elfogadott egy határozatot az Európai Bizottság SAFE védelmi hitelkeretéből Romániának megítélt források elosztásáról.
Felhőszakadással és erős széllel érkezett meg a vihar Csíkszékre csütörtök délután. A vihar miatt Ro-Alert üzenetet is küldtek a csíkszeredaiaknak.
szóljon hozzá!