
A Szabók utcában kedden aszfaltoztak
Fotó: Beliczay László
A felső Bethlen-negyedben az aszfaltréteg visszaállításán dolgozik a kivitelező, az elkövetkezőkben pedig újabb hét útszakaszon kezdődik el a gázvezetékek cseréje Székelyudvarhelyen. A városszintű nagyberuházását már 2019 végén elkezdték, a munkálatokat a Delgaz Grid Rt. felügyeli és finanszírozza.
2021. május 12., 10:292021. május 12., 10:29
2021. május 12., 10:342021. május 12., 10:34
Kijavítatlanul maradt a Szabók utca egy szakasza, ahol az utóbbi időszakban zajlott a gázvezetékcsere – a helyzetre egy helybéli lakó panaszkodott a közösségi oldalon. Bejegyezésében hangsúlyozza, éles az aszfaltbevágás, veszélyes így ott közlekedni. Az említett utcában
– reagált a panaszra Zörgő Noémi, a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal sajtószóvivője, egyúttal türelmet kérve az érintett helybéliektől. Ugyancsak a burkolat helyreállításán dolgozik a kivitelező a Lakatosok utcájában, valamint a Bethlen-negyedi posta közelében.
A munkálatok az elkövetkező hetekben több helyszínen is folytatódnak majd: a szolgáltató a Termés, a Vámosok, a Reményik Sándor, a Szent János, a József Attila utcának a Függetlenség út és a Szent János utca közötti szakaszán, a Bethlenfalvi úton, a Fások és a Céhek utca közötti részen, valamint a Céhek utcájának egy részén tervezi elvégezni a fejlesztést.
Fotó: Beliczay László
A II. Rákóczi Ferenc utcában is sor kerül a vezetékcserére, ám ezt a város összeköti az idén elkezdendő, európai uniós pályázati összegből finanszírozott mobilitási projekttel.
Mint azt már írtuk, Székelyudvarhely két, egymást kiegészítő EU-s pályázatot nyert, amelyek célja a város főbb útvonalain kerékpársávok kialakítása, de a projekt részeként a teljes út- és járdafelület, valamint a zöldövezetek is megújulnak. Az infrastrukturális fejlesztés részeként a városvezetés tárgyalt a szolgáltatókkal, hogy a burkolatmegújítás mellett – ahol erre még szükség van – a víz-, szennyvíz- és gázvezetékeket is újakra cseréljék, valamint a kábelek egy részét is a föld alá helyezzék. Ezért a II. Rákóczi Ferenc utcai gázvezetékcsere elvégzésére terv készül, tudtuk meg a sajtószóvivőtől. Habár a vezetékcserék megkezdése óta jelentősen csökkent a gázszivárgások száma, ezek még előfordulnak a régi vezetékszakaszokon: az elmúlt időszakban például a Városháza és a Márton Áron téren volt hasonló meghibásodás.
Kisebb létszámmal kell megnövekedett feladatokat elvégezniük a polgármesteri hivataloknak és a megyei tanácsnak Hargita megyében június végétől. A prefektusi hivatal közölte az új álláskereteket, a végrehajtásról csütörtökön egyeztettek.
Közelíteni fog a hőmérséklet a naptári dátumra jellemző értékekhez, szemben azzal, amit március elejétől mostanáig tapasztaltunk.
A parlament költségvetési-pénzügyi bizottságai csütörtöki együttes ülésükön 38 támogató és 13 elutasító szavazattal elfogadták a 2026-os állami költségvetés tervezetét. A jogszabályavaslat a parlament plénuma elé kerül.
A kormány csütörtökön 620 millió lejes keretet hagyott jóvá a mezőgazdaságban felhasznált gázolaj jövedéki adójának támogatására.
Több mint 131 000 diák iratkozott be a jövő héten kezdődő próbaérettségire, amelyet a végzős középiskolai osztályokkal rendelkező iskolák 95,16 százalékában szerveznek meg – tájékoztatott csütörtökön az oktatási minisztérium.
Mindhárom szakaszon elkezdődött a munka a Hargita Megye Tanácsa által megrendelt, nagyszabású udvarhelyszéki útfelújításon. Noha nem lesznek a legmélyrehatóbbak a műszaki megoldások, azért jól járható utakat ígérnek.
Csütörtök délután folytatódott az idei költségvetés tervezetének vitája a parlament költségvetési-pénzügyi bizottságaiban, miután a kormánykoalíció vezetői a reggeli egyeztetésen megoldást találtak a szociális csomag finanszírozására.
Akár 10 százalékkal is emelkedhet a hónap végéig a kenyér és a pékáru ára Romániában az üzemanyagok drágulása és az élelmiszeripart védő kormányzati intézkedések hiánya miatt – nyilatkozta csütörtökön a Rompan munkaadói szervezet elnöke.
Megkezdődött a csomagok postázása a levélszavazatra jogosult magyar állampolgárok számára. A szavazólapokat legkésőbb április 12-ig kell kitöltetni és leadni. Mutatjuk a leggyakoribb hibákat, és azt is, miként kerülhető el az érvénytelen szavazat.
Fontos üzenetre hívja fel a figyelmet Bölöni László: a levélszavazás során egy apró hiba is elegendő lehet ahhoz, hogy a voks érvénytelenné váljon.
szóljon hozzá!