
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Nyárádszereda kijáratánál és Erdőszentgyörgyön is közúti baleset történt vasárnap délután. Összesen hat személy sérült meg, köztük egy kiskorú.
2021. április 11., 17:262021. április 11., 17:26
Vasárnap délután a 130-as megyei úton, Nyárádszereda kijáratánál egy személygépkocsi ütközött egy motorkerékpárral. A balesetben egy 24 éves nő és egy 25 éves férfi megsérült, a rohammentő-szolgálat ellátásra Marosvásárhelyre szállította őket – tájékoztatott a Maros megyei rendőrség sajtószóvivője, Aurica Sabău, aki arról is beszámolt, hogy mindkét jármű vezetőjét alkoholszondával tesztelték, az eredmény negatív volt.
Ugyancsak vasárnap délután történt egy másik közúti baleset is. Erdőszentgyörgyön két autó ütközött, három férfi és egy 12 éves kiskorú megsérült, a mentősök kórházba szállították őket. A járművezetők nem voltak alkohol befolyása alatt.
Mindkét baleset körülményeit vizsgálja a rendőrség.
Szakadékba zuhant egy autó a Transzfogarasi útról egy interneten terjedő felvétel szerint. A videót megosztók szerint a járművet nem rögzítették kézifékkel. A súlyosan megrongálódott autóban szerencsére nem ült senki.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja a Veștea-kabinetet, és azt javasolja a pártoknak és Nicușor Dan államfőnek, hogy kössenek hat hónapra szóló megállapodást egy kisebbségi kormány támogatásáról – jelentette be vasárnap Ilie Bolojan.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa vasárnap egyhangúlag úgy döntött, hogy a PSD részt vesz a Veștea-kormányban.
Ilie Bolojant újraválasztották a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.
Nem maradhat a Nemzeti Liberális Párt (PNL) tagja, aki elárulja az alakulatot, és a kulisszák mögött ellene dolgozik – jelentette ki Ilie Bolojan a PNL vasárnapi kongresszusán mondott beszédében.
Az egészségügyi minisztérium vasárnap orvosi ajánlásokat tett közzé arra vonatkozóan, hogyan lehet biztonságosan átvészelni a hőhullámot.
Elkezdődött vasárnap a Romexpo kiállítási központban a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli kongresszusa, amelyen a párt új vezető testületeiről döntenek.
Négy ittas járművezetőt szűrtek ki az elmúlt 48 órában végzett ellenőrzések során a rendőrök Hargita megyében.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
Tíz jelentkezőből csupán háromnak sikerül első nekifutásra megszereznie a jogosítványt Maros megyében. Ez az átmenési arány mind a székelyföldi megyék közt, mind országos szinten gyengének számít. Hargita és Kovászna megyében jobbak az eredmények.
szóljon hozzá!