
Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
Elsősorban a szúnyogok ellen irányul a szombaton, augusztus 8-án kezdődő csíkszeredai rovarritkítás. A megbízott cég 13 helyszínen végzi a beavatkozást – tájékoztat közleményében a csíkszeredai önkormányzat.
2020. augusztus 07., 13:582020. augusztus 07., 13:58
Csíkszereda többéves szerződést kötött a Csík Turism Montan Kft.-vel a rovarirtást illetően, és az első beavatkozás szombaton 21 órakor kezdődik a következő helyszíneken: Központi park, Majláth Gusztáv Károly tér, Kőrösi Csoma Sándor utca, Vár tér, Temesvári sugárút, Gál Sándor tér, városi stadion, Nagyrét utca, Ifjúsági park, Szentlélek utcai köztemető, hősök temetője, zsögödi strand és környéke, Szeredai fürdő.
A rovarritkítás során hidegködöt és víz alapú vegyszereket használnak, hatóanyaguk a cipermethrin és a tetramethrin, ezek ellenszere pedig az Atropin.
„Kérjük a lakosságot, hogy a belégzés elkerülése érdekében a beavatkozás idején és az azt követő félórában lehetőleg kerüljék a felsorolt helyszíneket, esetleges rosszullét esetén pedig forduljanak orvoshoz. A nagyobb hatásfok elérése végett a szúnyogritkítást 10–14 nap múlva megismétlik. A beavatkozás csakis közterületen történik, a még jobb eredményért magánterületeken is most érdemes szúnyogot irtani” – olvasható a közleményben.
A Nemzeti Liberális Pártnak (PNL) nem kellene támogatnia egy Sorin Grindeanu vezette kisebbségi kormányt – jelentette ki hétfő este Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Egyre több településen figyelmeztetik a lakókat lakott területre merészkedő medvék miatt Hargita megyében – az elmúlt napokban több udvarhelyszéki és gyergyóiszéki községben is Ro-Alert üzenetet küldtek.
Az SOS Románia parlamenti politikusai megkezdték az aláírásgyűjtést Nicuşor Dan elnök tisztségből való felfüggesztésének kezdeményezéséhez – jelentette be hétfő este a párt elnöke.
Folytatódnak kedd reggel a leendő miniszterek parlamenti bizottsági meghallgatásai, délután pedig megalakul a Tisza-kormány, majd összeül az Országgyűlés, és esküt tesznek a miniszterek.
Általában meleg időre, de ingadozó hőmérsékleti értékekre lehet számítani a következő két hétben, és ezen a héten esők is várhatók – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) május 11–24. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Székelyudvarhelyen és Maroshévízen is medvét láttak hétfőn este; mindkét esetben hívták a 112-t – tájékoztatott a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Több mint 630 ezer eurót könyvelt el az RMDSZ tavaly tagdíjakból, adományokból és egyéb bevételekből a Hivatalos Közlönyben megjelent adatokat elemző Cotidianul szerint. Ehhez társul még több mint 11,5 millió euró, amelyet a Kormányfőtitkárságtól kaptak.
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a 39 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy pénteken megölt egy 18 éves lányt egy perbáthidai kecskefarmon.
Rendszerváltásra van szükség a külhoni magyarsággal való kapcsolattartásban és a támogatási rendszerben egyaránt – erről beszélt a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszteri poszt várományosa hétfőn Budapesten.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn kijelentette, közölte Sorin Grindeanu szociáldemokrata elnökkel, hogy véleménye szerint az elsődleges cél a koalíció helyreállítása.
szóljon hozzá!