
Eltakarítják, ami a szombati vásár után marad – mondja a piacadminisztrátor
Fotó: Baricz-Tamás Imola
A gyergyószentmiklósi zöldségpiac közelében lakó olvasónk szerint a szombati vásár után rendszeresen ottmarad a szemét. A piac adminisztrátora szerint egyszer maradt szemetes a környék az utóbbi időszakban.
2017. május 23., 14:382017. május 23., 14:38
Olvasónk szerint nem csak a kerítésen belül marad ott a hulladék, hanem azon kívül, a piac mögötti utca két oldalán. Bosszankodását az az eset hozta felszínre, amikor egy turistabusznyi ember méltatlankodott a rózsatövek és facsemeték után maradt szemét láttán. Érti ő, hogy hétvégén pluszpénzt kellene fizetni a takarítóknak, de valakit szerinte meg kell bízni, hogy takarítsa el a szemetet.
Egyetlen szombaton maradt szemetes a környék, akkor is azért, mert az alkalmazott rosszul lett, a sürgősségi osztályra kellett szállítani – közölte megkeresésünkre Mezei Levente, a piacadminisztrátor. Továbbra is igyekeznek mindig a környéket rendbe tenni, ahogy a szombati vásár lejár.
Lesz-e pénz mezőgazdasági támogatásokra, lesz-e pénz aszfaltra? – ezekről a témákról és más fontos kérdésekről beszélt Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő a Rádió GaGának adott interjúban.
A koalícióban szerdán lezárják a tárgyalásokat a bírói és ügyészi különnyugdíjakkal kapcsolatos törvénytervezetről – jelentette ki kedden Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
Nem tért haza kedden az iskolából egy 12 éves lány Marosvásárhelyen. Aki bármit tud róla jelezze a hatóságoknak.
Háromszintes, panorámakabinnal ellátott hegyi menedék építése kezdődik meg a Bodoki-hegységben. Kovászna Megye Tanácsa egy marosvásárhelyi építő céggel kötött szerződést a kivitelezésre.
Villanyoszlopnak ütközött egy személygépkocsi a Mikefalvához tartozó Abosfalván kedd délután. Az autóban utazók közül hárman sérültek meg, egyik életveszélyesen, őt helikopterrel szállították a marosvásárhelyi kórházba.
Sztrájkőrséget állnak szerdán az oktatási minisztérium épülete előtt a tanügyi szakszervezetek, amelyek szerint a kormány újabb jogszabályt készül elfogadni a tanügyben dolgozók fizetésének csökkentéséről.
Adománygyűjtő akciót szervez a Vöröskereszt Hargita megyei szervezete Csíkszereda több pontján november 22-23. között. A csomagokat karácsonyra a rászoruló családok közt osztják szét.
A megszokotthoz képest is igényesebb kivitelezésben, gazdagabb tartalommal rukkolt elő a Székely Kalendárium. A 2026. évre szóló kiadásból többek között az is kiderül, mire készül a székely Bonnie Tyler, és miben rejlik a székelyvarsági sajt titka.
Számos felvételt tett közzé a Meteoplus Facebook-oldal az ország különböző pontjairól, ahol a csapadék havazásba váltott át a lehűlés következtében.
A Székelyföld autonómiastatútumával kapcsolatos törvénytervezet nem Románia ellen irányul, és semmiképpen sem elszakadásról szól – jelentette ki kedden Csoma Botond RMDSZ-es képviselő.
szóljon hozzá!