
A kisautóban utazók sérültek meg az ütközés következtében
Rönkszállítóval ütközött egy személyautó Csíkszenttamáson, a balesetben három személy megsérült.
2017. május 11., 09:432017. május 11., 09:43
2017. május 11., 17:122017. május 11., 17:12
Az elsődleges helyszíni információk szerint a személyautó sofőrje a vasúti átjáró után az E578-as európai útra akart rátérni, amikor a nemzetközi úton Csíkszentdomokos felől érkező rönkszállító elütötte.
Három személy sérült meg a balesetben – mindannyian a személyautóban utaztak –, akiket a csíkszeredai kórház sürgősségi osztályára vittek a helyszínre kiérkező mentők. Pár perccel reggel hét óra után a SMURD egységeit is a balesethez riasztották, hogy esetlegesen kimenekítsék a sérülteket, de mint a helyszínen kiderült, nem kellett közbelépniük. Mint megtudtuk, egy 24 éves férfit fej- és mellkassérüléssel, egy 27 éves férfit zúzódásokkal, valamint egy 48 éves férfit mellkassérüléssel kezelnek.
Az érintett szakaszon forgalomkorlátozást vezettek be, amit jobbára feloldottak, de továbbra is lassan, fennakadásokkal lehet közlekedni.
Többszörös bordatörést szenvedett mindhárom férfi
A rendőrség csütörtök délutáni tájékoztatása szerint a Csíkszereda irányába közlekedő 27 éves balánbányai autóvezető, I. S. járművével az E578 jelzésű európai út csíkszenttamási szakaszán – a vasutat keresztező letérőnél – körültekintés nélkül akart megfordulni az úttesten, amikor a mögötte haladó, 35 éves ratosnyai (Maros megye) C. G. N. vezette félpótkocsis rönkszállító teherautó belerohant.
A kisautó az ütközés erejétől az árokban landolt, és a nyerges vontató is az út mellé sodródott. A vezető mellett két balánbányai utas – a 25 éves C. G. C. és a 49 éves S. I. – is súlyosan megsérült.
A kórházba szállított balánbányai férfiak mindannyian mellkasi sérüléseket szenvedtek. Legsúlyosabban a 24 éves utas sérült, őt többszörös bordatörése mellett nyílt fejsérülése miatt megműtötték, majd az intenzív osztályra utalták be. A sofőr és a 49 éves utas szintén többszörös bordatörést szenvedett, őket a mellkassebészeti részlegen tartják megfigyelés alatt, valószínűleg műtéti beavatkozásokra is szükség lesz – közölte Demeter Ferenc, a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház menedzsere.
A Fidesz szombati tisztújító kongresszusán Orbán Viktor elismerte, hogy a választási vereségért őt terheli a felelősség, ugyanakkor bírálta az új kormány politikáját, és arról beszélt, hogy az ország politikai és gazdasági káosz felé tart.
A bányászjárás áldozatai előtt tisztelgett szombaton Nicușor Dan államfő Bukarestben. Az elnök szerint az 1990-es események a román demokrácia egyik legsötétebb fejezetét jelentik.
Június 13-tól életbe léptek a közösségi együttélési normák megsértéséről szóló törvény módosításai, amelyek szigorúbb fellépést tesznek lehetővé a szomszédokat zavaró magatartásokkal szemben.
Negyvenhárom személyt evakuált a katasztrófavédelem szombat reggel egy temesvári négyemeletes tömbházból, miután az egyik földszinti lakásban robbanás történt, amelyet tűz követett.
Életének 86-ik évében elhunyt Nagy Antal csíkszeredai pedagógus, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium egykori matematika- és fizikatanára.
Benyújtották az Országgyűlésnek a közmédia átalakítására vonatkozó törvényjavaslatot pénteken, a javaslat teljesen átszervezné a közmédia intézményrendszerét.
Ismét 9 lej alá csökkent a standard benzin literenkénti ára a romániai töltőállomásokon, miután az elmúlt napokban mindegyik kúthálózat jelentősen mérsékelte árait. Gázolajat továbbra is 9 lej fölötti áron tankolhatunk.
Négy férfinél tartottak házkutatást a Kovászna megyei rendőrök Maros és Beszterce-Naszód megyében: az illetőket azzal gyanúsítják, hogy ellopták egy 84 éves sepsiszentgyörgyi nő 14 ezer eurós megtakarítását.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nem szavaz bizalmat a parlamentben Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának – közölte Dominic Fritz pártelnök az alakulat Politikai Bizottságának pénteki ülése után.
Kétszer is behatolt egy buşteni-i házba egy anyamedve bocsaival pénteken, míg végül kilőtték a délután folyamán. A három bocs közül az egyik halálosan megsérült, a másik kettő pedig az erdőbe menekült.
szóljon hozzá!