
Baleset Bábahalma és Dicsőszentmárton között
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Két baleset is történt Maros megyében csütörtök reggel, egy Dicsőszentmárton közelében, egy pedig Andrássytelepnél – adja hírül a Maros megyei tűzoltóság sajtóosztálya.
2024. szeptember 05., 09:562024. szeptember 05., 09:56
2024. szeptember 05., 10:082024. szeptember 05., 10:08
Egy személyt a roncsok közül kellett kimentenie a Maros megyei tűzoltóságnak csütörtök reggel 7 óra körül ugyanis közúti baleset történt Bábahalma és Dicsőszentmárton között.
A helyszínre érkező tűzoltócsapat mellett elsősegélynyújtó-egységet (SMURD) és mentőautót is riasztottak, akik ellátták az áldozatot.
Ugyanabban az időben Andrássytelepnél kerítésnek ütközött egy gépjármű. A helyszínre a marosludasi tűzoltóság szállt ki, mint írják, senki nem szorult a gépjármű roncsai közé.
Villámcsapás ért egy tanárt a Bucsecs-hegységben, miközben egy 14 gyermekből álló csoporttal túrázott. A pedagógust eszméletlen állapotban találták meg a hegyimentők, majd hordágyon szállították le a hegyről.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás érvényes pénteken szinte az ország egész területén.
A hegyi- és búvármentőknek a nyár mindig intenzív időszak: ilyenkor többször kerül sor arra az emberileg, szakmailag, lelkileg nehéz feladatra, hogy élettelen testet emeljenek ki a vízből.
A termelők és a feldolgozók is nehéz időszakot élnek meg a tejiparban, az ágazatot sújtó válság okai összetettek, és általános megoldás sincs a helyzetre. Hargita megyében több ezerrel csökkent a tehénállomány – a hegyvidéken súlyosabbak a problémák.
Személyautó és kisbusz ütközött csütörtök este a Maros megyei Mezőcekeden. Az ütközés következtében mindkét jármű lesodródott az úttestről.
Egy hete eltűnt kamaszlányt keres a Maros megyei rendőrség.
A csütörtök délutáni viharkárok elhárításában Marosvásárhelyen is több helyszínen szükség volt a tűzoltók munkájára.
Román, illetve ukrajnai bűnözők informatikai és vagyon elleni bűncselekményeit vizsgálta ki egy nemzetközi nyomozócsoport, melynek három Maros megyei rendőr is tagja volt.
Nagy mennyiségű csapadék hullt rövid időintervallum leforgása alatt Csíkszeredában és környékén csütörtök délután. A nagy mennyiségű csapadékot nem mindenhol tudta elnyelni a vízelvezető rendszer. Fotókon mutatjuk a vihar utáni állapotokat.
Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő csütörtökön kijelentette, hogy az üzemanyagárak várhatóan a következő napokban csökkenni kezdenek, amint a vállalatok elkezdik eladni az alacsonyabb áron vásárolt készleteket.
szóljon hozzá!