
Olvasói felvétel
Három autó ütközött össze Felsősófalván pénteken éjfélkor, a járművek egyike nekicsapódott egy kerítésnek és egy utánfutónak is. A balesetben két sofőr és három utas szenvedett sérüléseket – számol be a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
2022. július 25., 12:012022. július 25., 12:01
Egy 48 éves felsősófalvi férfi autójával a Parajd irányából Korond felé haladt a 13A jelzésű országúton pénteken késő este, amikor Felsősófalvánál nekiütközött egy 43 éves Kovászna megyei nő által vezetett gépjárműnek, amely végül egy harmadik személygépkocsinak is nekicsapódott. Utóbbit egy 22 éves Kovászna megyei férfi vezette, az ütközést követően az autó egy lakóház kerítésének csapódott.
Olvasói felvétel
A baleset következtében a felsősófalvi járművezető, valamint az általa vezetett autó 47 és 20 éves női utasai, illetve a Kovászna megyei fiatal sofőr és 24 éves női utasa is sérüléseket szenvedtek, őket ellátásra kórházba szállították. Az érintett három autó, az épület kerítése és egy az udvaron található utánfutó is megrongálódott.
Olvasói felvétel
Mint a hatóságiak helyszíni vizsgálata során kiderült, egyik sofőr sem fogyasztott alkoholt a balesetet megelőzően. Az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indult eljárás, és további vizsgálatot folytatnak a baleset pontos okának és körülményeinek felderítése érdekében.
Nicușor Dan államfő ukrán hivatali partnerével, Volodimir Zelenszkijjel tárgyalt szerdán Kijevben.
Gyököt kell vonni a Parajddal kapcsolatos eurómilliós politikusi bejelentésekből: a bányakatasztrófa által sújtott sóvidéki település az Európai Unió Szolidaritási Alapjából nemrég megítélt 14,3 millió euró töredékét kaphatja meg.
Harminc napos előzetes letartóztatásba helyezte a kézdivásárhelyi bíróság azt a 30 éves férfit, aki a gyanú szerint féltékenységből brutálisan bántalmazott egy 20 éves nőt. Az ügyészség tájékoztatása szerint az áldozat súlyos sérüléseket szenvedett.
Megrongálta az aszfaltutat és fákat döntött ki a szerda délutáni vihar Székelyvarságon.
Az Európai Unióban a 16–24 évesek csaknem háromnegyede rendelkezik legalább alapszintű digitális készségekkel, Románia azonban továbbra is az utolsók között szerepel: csak Bulgáriát előzi meg az Eurostat friss felmérése szerint.
Július 20-ától jelentkezhetnek a magánszemélyek a 2026-os roncsautóprogramra, amelynek keretében állami támogatással vásárolhatnak új gépkocsit. A program idei költségvetése 300 millió lej.
Két jogosítvány nélküli sofőrt is kiszűrtek a közúti forgalomból kedden a Hargita megyei rendőrök, egyikük ráadásul jelentős mennyiségű alkoholt is fogyasztott vezetés előtt.
Az elmúlt hat napban összesen 55 sürgősségi beavatkozást hajtottak végre a Hargita megyei hivatásos tűzoltók. Tűzesetekhez, közlekedési balesetekhez és árvízi károk elhárításához is vonultak az egységek.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerdán kijelentette, hogy a helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó törvények elfogadása létfontosságú Románia számára.
2025-ben is az ajánlott szint alatt maradt a gyermekek átoltottsága Romániában, az UNICEF és az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerdán közzétett jelentése szerint.
2 hozzászólás