
A kék csíkkal jelzett tornyot döntik le
Fotó: Haáz Vince
Irányított robbantással romba döntik a marosvásárhelyi Azomureș vegyipari kombinát egyik tornyát. A vízhűtésre használt létesítményt tizenöt éve kivonták a forgalomból, biztonsági okok miatt bontják le.
2023. szeptember 13., 13:012023. szeptember 13., 13:01
A marosvásárhelyi vegyipari kombinátot szinte mindenki felismeri a három nagy tornyáról, amelyet az elmúlt években a román nemzeti zászló színeivel „díszítettek”.
A vegyipari kombinát közleményben számolt be arról, hogy szeptember 28-án délután öt óra után egy szakcég segítségével romba dönti a kék csíkkal jelzett tornyot. Ezt már
Az Azomureș vezetősége szerint a robbantást úgy fogják megoldani, hogy a magas létesítmény darabjai az üzem felé zuhanjanak és semmi módon ne okozzanak kárt a közelben levő magánházakban, épületekben. A kitűzött időpontban akkor fogják végrehajtani a bontást, ha az időjárás megfelelő lesz.
A másik két víztorony jelenleg is rendeltetésének megfelelően működik, így azok megmaradnak. Jelenleg a vegyipari kombinát kapacitása tizenöt százalékán működik, részben a magas gázárak miatt, részben mert nem sikerült dűlőre jutni a szakminisztériummal, hogy támogassa a műtrágya gyártását.
Szakadékba zuhant egy autó a Transzfogarasi útról egy interneten terjedő felvétel szerint. A videót megosztók szerint a járművet nem rögzítették kézifékkel. A súlyosan megrongálódott autóban szerencsére nem ült senki.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja a Veștea-kabinetet, és azt javasolja a pártoknak és Nicușor Dan államfőnek, hogy kössenek hat hónapra szóló megállapodást egy kisebbségi kormány támogatásáról – jelentette be vasárnap Ilie Bolojan.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa vasárnap egyhangúlag úgy döntött, hogy a PSD részt vesz a Veștea-kormányban.
Ilie Bolojant újraválasztották a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.
Nem maradhat a Nemzeti Liberális Párt (PNL) tagja, aki elárulja az alakulatot, és a kulisszák mögött ellene dolgozik – jelentette ki Ilie Bolojan a PNL vasárnapi kongresszusán mondott beszédében.
Az egészségügyi minisztérium vasárnap orvosi ajánlásokat tett közzé arra vonatkozóan, hogyan lehet biztonságosan átvészelni a hőhullámot.
Elkezdődött vasárnap a Romexpo kiállítási központban a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli kongresszusa, amelyen a párt új vezető testületeiről döntenek.
Négy ittas járművezetőt szűrtek ki az elmúlt 48 órában végzett ellenőrzések során a rendőrök Hargita megyében.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
Tíz jelentkezőből csupán háromnak sikerül első nekifutásra megszereznie a jogosítványt Maros megyében. Ez az átmenési arány mind a székelyföldi megyék közt, mind országos szinten gyengének számít. Hargita és Kovászna megyében jobbak az eredmények.
1 hozzászólás