Románia negyedik, Erdély második legeredményesebb labdarúgó-csapatának újjáélesztése, az élvonalba való visszajuttatása fűződik a nevéhez, emellett utánpótlásközpontot működtet, nemzetközi szupermaratont szervez, és a közéleti szerepvállalás sem áll távol tőle.
2022. április 15., 11:592022. április 15., 11:59
2022. április 15., 12:032022. április 15., 12:03
Mészár Sándor, az Aradi UTA futballklub vezetője, az Arad megyei ifjúsági és sportigazgatóság vezetője a Székelyhon TV vendége, akinek mindig a sport, a futball körül forgott az élete, gyerekkorában spórolt pénzéből szerelt fel lakótelepi focipályát.
Az egykoron nagynevű, 77 évvel ezelőtt, 1945 áprilisában alapított, hatszoros bajnoki és kétszeres kupagyőztes Aradi UTA évtizedeken keresztül nem szerepelt az élvonalban, a megszűnés szélére sodródott, aztán jött Mészár Sándor, akit immár az Öreg Hölgyként emlegetett klub feltámasztójaként emlegetnek.
„Az elején egyszerű volt a dolog, szinte városi támogatásból fenn lehetett tartani a negyedik vagy a harmadik osztályban a csapatot. Ugyanaz a városi támogatás megmaradt, viszont a csapat pretenciói nőttek, most már 15 százalék az, amit a város hozzá tud rakni a költségvetésünkhöz, a többit azt nekem és a csapatomnak kell megteremteni” – fejtette ki a sportmenedzser, elárulva:
Mészár Sándor elmondja, az UTA-nak a szurkolók a motorja, minden értük történik, és noha Romániában Aradon a legdrágábbak a mérkőzésjegyek és a bérletek, nem egyszer teltházasak a mérkőzések a két évvel ezelőtt felépült, a klub alapítója, a román szurkolók által is tisztelt Neuman Ferenc báró nevét viselő stadionban.
– szögezte le a Nézőpontban a 2020-as helyhatósági választáson a polgármesteri tisztséget az RMDSZ színeiben megpályázó sportvezető.
A Mészár Sándorral készült interjú megtekinthető a Médiatér YouTube-csatornáján. Az interjú a Nézőpont podcastcsatornáján, Spotify-on vagy az alább beágyazott lejátszóra kattintva is meghallgatható.
Igazi tavaszi idővel köszöntött be a március, a napsütésnek hála Székelyföld nagy részén 10 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet vasárnap délutánra.
Iráni rakéta törmelékétől gyulladt ki szombaton a dubaji Burj al Arab hétcsillagos szálloda burkolata, háborús hangulat uralkodik a kedvelt turisztikai nagyvárosban – erről szólnak a hírek. Egy székelyföldi turista azonban cáfolja mindezeket.
A hegyimentők sikeresen kimentettek három ukrán állampolgárt, akik szombaton eltévedtek a Máramarosi-havasokban, több mint 1600 méteres magasságban – közölte vasárnap a Facebook-oldalán a Máramaros megyei Salvamont.
Romániában az üzemanyag ára meghaladhatja a literenkénti 9–10 lejt, ha a kőolaj hordónkénti világpiaci ára tartósan 90–100 dollár körül stabilizálódik – figyelmeztetett elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület elnöke.
Málta egy hatalmas szabadtéri múzeumnak is beillik, várfalakkal övezett fővárosa mellett több helyszín a világörökség oltalmát élvezi. Bár nem bántuk meg a felkeresését, vegyes érzésekkel tértünk haza a világok országútjának színes pihenőhelyéről.
Ilie Bolojan miniszterelnök szombat este a közel-keleti helyzettel kapcsolatban a Facebook-oldalán közölte, hogy a román hatóságok elsődleges prioritása valamennyi román állampolgár biztonsága.
Mintegy ezer román állampolgár vette fel a kapcsolatot a közel-keleti térségben működő román diplomáciai képviseletekkel az Egyesült Államok és Izrael Irán elleni támadásai után – közölte szombat este külügyminiszter.
Két, folyóba esett ember mentésére riasztották szombat délután a segesvári tűzoltókat.
Mintegy 1500 utast érintenek a közel-keleti helyzet miatti járattörlések – tájékoztatott szombaton a bukaresti repülőtereket üzemeltető vállalt (CNAB) szóvivője.
Március első tíz napján nagyon kevés csapadék várható, túlnyomóan napos időre és az ilyenkor szokásosnál magasabb hőmérsékletekre lehet számítani, a nappali csúcsértékek többnyire 10 és 17 Celsius-fok között alakulnak.
szóljon hozzá!