
Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Romániába hozták csütörtökön Elena Udrea volt turisztikai minisztert, akit korrupció miatt jogerősen hat év börtönbüntetésre ítéltek. A volt tárcavezetőt a giurgiu határátkelőn át hozták Bulgáriából az országba, és a târgşori börtönbe kísérik – írja az Agerpres hírügynökség.
2022. június 16., 18:342022. június 16., 18:34
Szerdán az Emberi Jogok Európai Bírósága elutasította az Elena Udrea ellen kiadott európai elfogatóparancs felfüggesztését – közölte korábban az AFP.
Április 7-én a román hatóságok elfogatóparancsot adtak ki a volt turisztikai miniszter ellen, és még aznap letartóztatták Bulgáriában, ahonnan Görögországba próbált eljutni. Az európai elfogatóparancsnak eleget tett a bolgár igazságszolgáltatás, de Udrea kedden az EJEB-hez fordult, kérve, hogy azonnal függesszék fel annak végrehajtását.
A volt miniszter az Emberi Jogok Európai Egyezményének több cikkelyére is hivatkozott folyamodványában: többek közt azt állította, hogy börtönbüntetését nem megfelelő körülmények között kell majd töltenie, mivel a romániai börtönök túlzsúfoltak. Érvei között az is szerepelt, hogy előzetes letartóztatása alatt halálos fenyegetéseket kapott, valamint hogy jogellenesen felállított bírói testület ítélte el, amely nem volt független és pártatlan – tájékoztatott az EJEB.
Az EJEB nem fűzött indoklást a döntéséhez.
Udreát 2018 júniusában – amikor éppen Costa Ricán tartózkodott – ítélték el jogerősen a Bute-gálaként ismert ügy bűnvádi perében. Semmisségi folyamodványát idén április 7-én elutasították, jelenleg egy újabb rendkívüli jogorvoslati eljárás van folyamatban az ügyben.
Részvételre buzdítja a határon túli magyarokat az országgyűlési választásokon Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes.
Leszállították azt a 14,5 millió lejes Da Vinci robotsebészeti eszközt a csíkszeredai kórházba, amellyel a jövőben minimális beavatkozással és nagyobb precizitással végezhetnek elsősorban onkológiai műtéteket. A gépeket a sajtónak is megmutatták.
A marosvásárhelyi vegyipari kombinát és a Romgaz közötti tárgyalásokat nem tudják befolyásolni, de a miniszterelnök segítségét kérik a műtrágyagyár megmentése érdekében – ígérték a szakszervezeti vezetőkkel találkozó Maros megyei parlamenti képviselők.
A munkaügyi felügyelőség több mint 7 millió lejre rótt ki bírságokat néhány nap alatt, és közel 500 feketén dolgozó személyt azonosított – hívta fel a figyelmet csütörtökön a munkaügyi miniszter.
A Háromszéki Közösségi Alapítvány (HKA) pénteken Dani Kinga Emléknapot szervez a Domb utcai mozgásparkban. Az esemény célja a kiváló sepsiszentgyörgyi sportoló emlékének megerősítése, valamint a játszótér kellemesebbé tétele.
Visszatért a tél április közepén a hegyvidéki térségekbe: csütörtökön vékony hóréteg rakódott le Hargitafürdőn és a Madarasi Hargitán is: a webkamerák felvételei havas tájat mutatnak a szeszélyes áprilisi időjárás következtében.
Lezárult a próbaérettségi dolgozatainak javítása, és az eredményeket továbbították a tanfelügyelőségeknek, illetve az iskoláknak – tájékoztatott csütörtökön az oktatási minisztérium.
Afrikai sertéspestis jelenlétét igazolták egy elhullott vaddisznóban a „Gödrös” nevű területen – tájékoztatták a sertéstartó gazdákat az illetékes hatóságok.
Az ortodox húsvétot megelőző héten 2,151 millió lejre róttak ki bírságot az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) felügyelői.
Ismét súlyos károkat okozott egy medve Zabolán: egy csikó, öt juh, valamint egy anyakutya és kölykei is elpusztultak az elmúlt napokban. A nagyvad többször visszatért, a hatóságok pedig már felmérték a pusztítás mértékét.
szóljon hozzá!