
Felszerelve, szabályokat betartva. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Számottevően megnőtt az elektromos rollerrel közlekedők száma, és ezzel együtt azoknak a közúti baleseteknek a száma is, amelyben ők is érintettek. Maros megyében idén tizenhét olyan közúti baleset történt, amelyben rolleres is érintett volt, Hargita megyében hét ilyen esetet jegyeztek.
2022. október 27., 22:042022. október 27., 22:04
Marosvásárhelyen már két cég elektromos rollereit lehet bérelni, és egyre többen közlekednek ezzel a városban. Az érvényben lévő jogszabályok szerint az elektromos, de a hagyományos hajtányokkal is csak kerékpárutakon lehet közlekedni, illetve ezek hiányában a 14 évnél idősebbek az utakon haladhatnak. Fontos, hogy a közlekedési eszközöket megfelelően felszereljék, és az sem mellékes tudnivaló, hogy 16 éves korig a rollerezőnek védősisakot kell viselnie.
Az országos statisztikai adatok szerint az elmúlt négy évben csaknem kétszáz olyan közúti baleset történt, amelyben elektromos rolleres is érintett volt, és tizenhárom személy életét vesztette.
A Maros Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője, Alexandra Petrovici arról számolt be, hogy
Az legalább jó hír, hogy egyikük állapota sem volt válságos.
Ami a balesetek okait illeti, öt esetben a rolleresek nem adtak elsőbbséget a gépkocsiknak, három esetben nem az útviszonyoknak megfelelően közlekedtek, de volt egy olyan eset is, amikor az irányváltás okozott gondot a két kereken közlekedőnek. Az illetékes szerint
Például semmi módon nem utazhat ezeken két ember, ahogy néha látni lehet Marosvásárhelyen.
A Hargita megyei rendőrség sajtószóvivője, Maria Plumbu a Székelyhon érdeklődésére elmondta, idén hét olyan közúti eseményt vizsgáltak ki, amelyben rolleres is érintett volt. Tavaly, ugyanebben az időszakban csupán két ilyen közúti baleset történt Hargita megyében.
A kormány szerdai ülésén elfogadott határozatával gyorssegélyben részesíti a galaci drónbecsapódás károsultjait.
Közösségi adománygyűjtő kampányt indít a Hamm június 1-je és június 21-e között. Az összegyűlt adományokból hátrányos helyzetű gyerekeket lepnek meg pizzával több erdélyi városban, a nyári vakáció idején.
A Richter-skála szerinti 3,1-es erősségű földrengés volt szerdán 3 óra 27 perckor Buzău megyében, a Vrancea szeizmikus térségben – közölte az Országos Földfizikai Intézet (INCDFP).
A Zetelaka községhez tartozó Sikaszóban kedd délben és délután is láttak medvét. Este újabb településeken is feltűnt a nagyvad.
Gyulán román barátjával harangozott a görög-keleti templomban, Japánban asztalosinas volt, rácsodálkozott Mongóliára, születése óta hajtja a kíváncsiság. Az irodalmi Nobel-díjas Krasznahorkai László Marosvásárhelyen mesélt. Vastapssal köszönték.
Négy év szünet után ismét egy flashmobbal jelentkezett a sepsiszentgyörgyi Kék Hold táncklub, amelyről a beavatottak már tudják, hogy tagjait az eső sem tudja elriasztani. Kedd délután park felső sétányán 50 pár táncolt az esőben.
A német Rheinmetall hadiipari vállalat kedden bejelentette, hogy 5,7 milliárd euró értékű szerződéseket írt alá a román hadsereggel, amit a cég „az elmúlt időszak legnagyobb nemzetközi szerződéscsomagjának” nevezett.
Elkezdődött a beiratkozás a 2026-os nyári érettségi vizsgaidőszakra, a végzősöknek pedig június 4-én véget ér a tanév. A szóbeli vizsgák jövő héten, az írásbeli megmérettetések pedig június 29-én kezdődnek.
Kelemen Hunor szerint Eugen Tomac esetleges miniszterelnökké jelölése „még vészmegoldásnak sem” tekinthető.
szóljon hozzá!