
A Rókavár egyszerre 30 kisiskolás befogadására is alkalmas
Fotó: Vadon Egyesület/facebook
Időszakos foglalkozásokra várja a háromszéki kisiskolásokat a sepsiszentgyörgyi Vadon Egyesület. A sugásfürdői Rókavár Erdei Iskolában az erdő lakóinak téli túlélési praktikáival ismerkedhetnek meg.
2025. január 22., 16:562025. január 22., 16:56
A Kovászna megyei általános iskolások január végéig vehetnek részt a Vadon Egyesület és az égisze alatt Sugásfürdőn működő Rókavár Erdei Iskola szervezte különleges oktató programban.
A pedagógusok a 0733-012 403-as telefonszámon jelentkezhetnek csoportjaikkal a programra. Facebook-bejegyzésében maga Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere is arra biztatja őket, éljenek ezzel a lehetőséggel, hiszen általa „a gyerekek közelebb kerülhetnek a természethez és az állatvilághoz, játszva tanulhatnak egy barátságos környezetben.”
Fotó: Vadon Egyesület/facebook
A Sugásfürdőn működő Erdei Iskolát közel három évvel ezelőtt, Sepsiszentgyörgy önkormányzata támogatásával hozta lére a Vadon Egyesületet azzal a céllal, hogy a diákoknak lehetőséget biztosítsanak a környezetük megismerésére és a természetvédelem fontosságának felismerésére.
Az év minden szakában számos oktatóprogramnak ad helyet, egyszerre 30 fő részére tud szállást biztosítani. A pedagógusok egy- vagy többnapos táborokba is vihetik oda nebulóikat.
Azonosították és harminc napra őrizetbe vették azt a gyanúsítottat, aki május végén egy sepsiszentgyörgyi lakásból ellopott 2200 lejt. Az ajtón ment be a lakásba, ez alatt pedig a tulajdonosok is otthon voltak.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök pénteken a Victoria-palotában egyeztetett Ilie Bolojan ügyvivő kormányfővel – nyilatkozták az Agerpres hírügynökségnek politikai források.
Az ország területének jelentős részére – Hargita, Kovászna és Maros megyére is – érvényes, záporokra és viharos szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Felrobbant egy tengeri drón pénteken a konstancai kikötőben; a robbanás hangja a környező lakónegyedekben is hallható volt.
A fővárosban és tizenegy másik településen okozott károkat a rossz idő csütörtökön – közölte csütörtök este a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya.
Ilie Bolojan szerint az új közalkalmazotti bértörvényről az elmúlt években folytatott kommunikáció olyan elvárásokat generált, amelyeknek a jelenlegi költségvetési megkötések mellett nem lehet eleget tenni, innen ered az emberek elégedetlensége.
Amatőr előadó- és alkotóművészek állnak közönség elé a kézdivásárhelyi Vigadó Művelődési Központban június 6-án, szombaton. Tehetségüket ezúttal elismert szakemberek előtt is bemutathatják.
Ilie Bolojan szerint a Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem fogja akadályoztatni az előrehozott választások kiírását, ha ilyen helyzet állna elő.
A marosvásárhelyi bíróság elrendelte csütörtökön Cristian Pomohaci népdalénekes harmincnapos előzetes letartóztatását.
Mintegy 200 ember jelenlétében zajlott Sepsiszentgyörgy főterén a trianoni döntés évfordulójáról való megemlékezés csütörtök délután, melynek fő szónoka Toroczkai László, a Mi Hazánk pártelnöke volt.
szóljon hozzá!